Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyen felvételivel van esélyem...

Ilyen felvételivel van esélyem a debreceni Ady Endre gimibe?

Figyelt kérdés

Ugye ma írtuk a felvételit, és hát a matekot nagyon elrontottam, mint a többség :D

Összeadva kb. 70-75 pontom lesz

A 7. év végi átlagom 4.4, a mostani félévi 4.5

Van még szóbeli is, de ha az jól sikerül, akkor van még esélyem bekerülni?



2016. jan. 16. 21:58
1 2
 1/11 anonim válasza:

Szia!:) Ez igazából még tényleg függ a szóbelin elért eredményeidtől is, de most ennyi alapján is nagy az esélyed a bekerülésre. Megkérdezhetem, hogy melyik osztályba szeretnél majd járni? :)

Egy nyek-es :)

2016. jan. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szintén nyek-re, vagy emelt drámára, még nem tudom, hogy melyiket írjam elsőnek :)
2016. jan. 17. 10:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezek teljesen jo pontok. Ha a szobelin is jol szerepelsz,siman felvesznek. Sok sikert!:)
2016. jan. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Első válaszoló: Te hány ponttal jutottál be az Ady-ba?:)
2016. jan. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ezzel a ponttal mindenképpen a drámát írd!:)
2016. febr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Végülis a drámát írtam be elsőnek :D
2016. febr. 21. 18:49
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is valami hasonló eredményekkel jutottam be, még 2006-ban, igaz, nem voltam a rangsor elején azért, kellettek azok, akik mást írtak be elsőnek, hogy felvegyenek, de felvettek, de engem a B-be. A drámán nagyobb az aránya a szóbelinek. Mindenesetre az Ady nagyon jó suli, lehet, hogy a hivatalos ragsor szerint nincs annyira az abszolút országos élbolyba, mint a Fazekas(No, de azért rossz helyen sincs.:) ), ennek ellenére az életem eddigi legjobb döntése volt, hogy nem a Fazekasba mentem, ott lehet megőrültem volna.:) Az Ady meg egy otthonos, barátságos hely volt, jó fej tanárokkal, és osztálytársakkal, persze konfliktusok ott is vannak, de pl. a tanárok nem szállnak rá az olyan égetnivaló renitensekre sem, mint amilyen én voltam.:) Ugyanakkor jól tanítanak, az idegen nyelvet különösen. De nem az a rossz értelemben vett versenyistálló, a mi osztályunkban is volt pár nem olyan szorgalmas egyén(Én voltam az egyik...:S ), de a tanárok őket is szeretik, nem az van, mint amit, nincs ugyan tapasztalatom, de egy Fazekas féle "szuperelit" helyen el tudok képzelni, hogy aki négyes átlagú, azzal már azt éreztetik, hogy ő nem való ide, és rontja le az iskola átlagát.
2016. febr. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7,azert ez a Fazekasban nem igy megy. Oda jarok,tapasztalatbol beszelek. A tanarok nem szemetkednek szandekosan,azon vannak,hogy mindenki megtanulja amit kell. Persze ha valaki tenyleg nem oda valo(es ezalatt nem a 4-es atlag ertendo),akkor az mas teszta.

Ne haragudj,tudom,hogy nem errol a sulirol szol a kerdes,csak bokte a csorom ez a valotlan allitas.

2016. febr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#7 azért is választottam inkább az Adyt, mert nem szeretnék folyamatosan tanulni, szenvedni mindig a jobb jegyért. Vannak a Fazekasban is olyan szakok, ahova felvettek volna, de ottani ismerősöktől tudom, hogy ott semmi másra nem lenne időm, én meg versenyszerűen táncolok is, és azt nem terveztem abbahagyni. Igaz, hogy vannak erősebb sulik az Adynál, de nekem az is fontos, hogy maradjon még egy kis szabadidőm suli mellett:D
2016. febr. 24. 16:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Nézd, a jó jegyért az Ady-ban is keményen tanulni kell. Az olyan eredményhez meg amit én hoztam, gondolom a Fazekasban sem kell megszakadni.:) Inkább az, hogy aki esetleg nem is az, hogy négyes, hanem annál rosszabb akár, azzal mit éreztetnek a tanárok. Örülök, hogy 8-asnak bejött a Fazekas, de azért van egy olyan érzésem, hogy én ott "nem odavaló" lettem volna. Nézd, az Ady-ban például simán példás lett a magatartásom 9-ben, miután az osztálykiránduláson részegen összehánytam a szobát, és az osztályfőnök kísért ki lemosakodni, na ezt pl. a Fazekasban nehezebben tudom elképzelni, hogy így lett volna. Aztán folyamatosan késtem reggel,később lógtam is,12-ben 15, 13-ban 25 igazolatlanom volt, amit rendje módja szerint be is írtak, megkaptam az intőket érte, de ettől sem éreztem úgy, hogy a tanárok amúgy elkezdtek volna utálni. Meg aztán volt az a hülye szabály(Ami amúgy a legtöbb helyen megvan.), hogy az épületet délelőtt nem hagyhatod el még nagyszünetben, az 50 méterre lévő pékségbe, vagy gyorsbüfébe sem, akkor sem, ha nagykorú vagy, na ezt én pl. simán megmondtam az osztályfőnök, meg az ügyeletes tanárok szemébe, hogy a házirend ezen pontját én nem fogom betartani, és hiába is próbálkoznak, nem fogják elérni, hogy betartsam, és ezt így simán. Ebből mondjuk akkor lett nagyobb balhé, mikor az ügyeletes tanár fizikailag elállta az ajtót, és mivel ekkor már 12. évfolyamos, nagykorú voltam, elkezdtem magyarázni, hogy ez személyi szabadság megsértése, majd most figyeljetek, felhívtam a 107-et, hogy ezt egy rendőr ugyan magyarázza már el neki. Na ekkor fegyelmi tárgyalás lett, de mondjuk ez a balhé is tartott kb. két hónapig, és a tanárok utána is ugyanúgy szerettek. :D Aztán persze beláttam, hogy ez gyerekes, öncélú balhé volt, úgyhogy a továbbiakban maradtam annál a verziónál, hogy amikor az ügyeletes tanár nem volt fizikailag az ajtó két-három méteres körzetében akkor odaugrottam, megnyomtam az ajtónyitó gombot/megvártam míg bejön valaki, és kimentem, és ügyeletes tanár meg szólt utánam, hogy azonnal jöjjek vissza, mert benne van a házirendben, hogy tilos kimenni tanítási időben, és mit képzelek, erre én rámosolyogtam, és megmondtam a szemébe, hogy nem. :) És ezt minden héten többször eljátszottam, vagy tán inkább naponta. Ettől függetlenül az a tanár, amelyik többnyire az ügyeletes volt is simán ötöst adott a saját tárgyából, fel sem merült, hogy ez a szaktárgyi értékelést befolyásolja. :) Na ezek azért nem tudom így mentek-e volna a Fazekasban, van egy olyan sanda gyanúm, hogy nem egészen... Mondjuk, lehet olyan külsőségek miatt is vannak a Fazekassal szemben előítéleteim, és ez nem tudom mostanában hogy van, de emlékszem, mikor én nyolcadikos voltam, az egész hely belülről is kb. olyan érzetet keltett, mint egy kórház, falak hófehérre meszelve, tablók alig kirakva, és az egész hely olyan rideg. Az Ady-ba meg elsőre belépve is az érzése az embernek, hogy egy barátságos, megnyugtató helyen van, valahogy úgy a hely egész atmoszférája ezt sugározza.:) Szóval én továbbra is azt mondom, hogy Ady 4ever!!! :) <3 https://www.youtube.com/watch?v=xFY6zKUxFMY
2016. febr. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!