Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a gyerekem októberi születé...

Ha a gyerekem októberi születésű akkor még be nem töltött 6 vagy már majdnem 7 évesen kezdheti majd az iskolát?

Figyelt kérdés
Lesz egy felmérés és eldöntik,hogy iskolaérett-e ? Amúgy még csak óvodás lesz de érdekelne a dolog előre is :)

2016. jan. 16. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen értem a kérdésed. Én úgy tudom, hogy akik augusztus 31 után születtek, azok csak a következő évben mehetnek. pl. 2010 októberi gyerek legkorábban 2017 szeptemberében mehet suliba.

Javítsatok ki, ha tévedek.

2016. jan. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehet. Én nem tudok erről még semmilyen információt. Ezért is kérdeztem. Köszönöm szépen a választ :)
2016. jan. 16. 22:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is októberi születésű vagyok és majdnem 7 évesen mentem iskolába, szentül abban a hitben, hogy ez a szokásos eljárás az év vesztesekkel, de egy bölcsődei nevelőnő ismerősöm mondta, hogy valószínű visszatartottak még egy évet az oviban. Egyébként ha ez nálatok is így lenne, akkor ne pánikolj, mert legalább lesz még egy éve játszani a gyerekednek, amíg gyerekkori barátomat beerőltettek a suliba a javaslat és rögtön ismételhette is újra az első évet, ami ugye meghatározó élmény onnantól, hogy hogyan is viszonyul az iskolához...
2016. jan. 17. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*a javaslat ellenére
2016. jan. 17. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazából én egyik oldalon se állok. Kíváncsi voltam mi a megszokott erre az esetre. Most hogy belegondoltam...én november közepén születettem,szintén majdnem 7 évesen kezdtem a sulit. Nem tudom mi alapján :) Nem emlékszem :) Persze gondoltam majd a gyerkőc fejlettségétől is függ. Én ha már előbb kezdene akkor azért örülnék mert ha pl 5 éves nyelvi középsuliba járna akkor ott is ,,vesztene,, egy évet és nem mindegy hogy az egyetemet még 18-19 vagy csak 20 évesen tudja elkezdeni. Mondjuk ki tudja mi lesz még 15 év múlva :D
2016. jan. 17. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!