Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A nevelési tanácsadót felkeres...

A nevelési tanácsadót felkereshetem most ősszel azzal, hogy végezzen egy előzetes felmérést, hogy a nyári születésű gyerekem várhatóan mehet-e suliba?

Figyelt kérdés
Sztem iskolaérett a gyerekem (utánajártam a feltételeknek, nem az ujjamból szopom), az egyik óvónő szerint nem (mindjárt nyugdíjba megy, már nem foglalkozik semmivel), a fiatal óvónő nem nyilatkozik, teljesen elnyomja a rangidős óvónő. Én meg szabadulni akarok az ovitól, mert semmit nem fejlődik. Azt mondta az idősebb, hogy majd ha tavasszal nem "egyezünk" meg, akkor elmegyünk a nev.tan-ba. Tavasszal már mit tudok kezdeni?
2013. okt. 28. 09:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mit kene kezdeni? Felmérik a gyereket akkor is. Most meg korán van, addig sokat változhat a gyerek. Az ovitol hogy akarsz szabadulni?
2013. okt. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hogyhogy hogy akarok szabadulni? Úgy, hogy iskolába viszem...
2013. okt. 28. 09:14
 3/13 anonim ***** válasza:
Mit értesz az alatt, hogy semmit nem fejlődik? Hova kéne fejlődnie egy 4-5 éves gyereknek, ahova az oviban nem tud?
2013. okt. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Milyen fejlődést vársz az óvodától? Neked is van még mit tanulnod, hisz ha annyira értesz a gyerekek fejlődéséhez (ahogy látom jobban, mint a rangidős óvónő) akkor tudnod kell , hogy egy ekkora gyereknél 2 hónap is hatalmas változást tud hozni. Tavaszig pedig még több van.

Megül a gyereked 45 percet figyelve? Feladattudata már kialakult? Ceruzát tudja fogni irányított vonalvezetés közben hosszabb ideig? Ha olvastok figyel annyira, hogy vissza tud több kérdésre válaszolni? És még sorolhatnám.

Miből érzed az alig múlt 5 éves gyerekeden, hogy iskolaérett. És mivel cáfolja a rangidő óvónő?

2013. okt. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

Eddig senki se a kérdésre válaszolt.... Én sem tudok, de mindenesetre felhívnám a nevelési tanácsadót és megkérdezném semmi perc alatt.


Szerintem egy anya igenis érzékeli, hogy foglalkoznak-e a gyerekével vagy sem. Azt meg leírta, hogy végigment az iskolaérettség feltételein és innen szedi a véleményét, hogy szerinte iskolaérett a gyerek. Nem értelek egyikőtöket sem.

2013. okt. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre a válasz: nem. Nem csinálnak iskola érettségi vizsgálatot csak tavasszal.
2013. okt. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valóban hasznos válaszokat, a kioktatókkal meg sokra megyek, felesleges elmagyaráznom a pontos helyzetet, mert magához a kérdéshez nem lényeges információ.
2013. okt. 28. 14:24
 8/13 A kérdező kommentje:

Az 5. muszáj volt lepontozni?

Vajon a 6. is lepontozza vmelyik okos?

Ez a két értelmes válasz volt, még egyszer köszi!

2013. okt. 28. 14:26
 9/13 anonim ***** válasza:
Gondolom itt mindenki valamilyen szinten kíváncsi volt a körülményekre. Mint ahogy egyéb kérdéseknél is előfordul, hogy a kérdező elmondja, miért is kérdezi. De úgy látszik, hogy elég öntörvényű, hirtelen lobbanó ember vagy. Lehet az óvoda is hasonlóképpen érez veled szemben, mint ahogy te? Lehet ezért nem tudod az óvónőkkel megbeszélni a dolgokat? Ha nekik is így robbansz, eltudom képzelni.
2013. okt. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez igen, két mondatos válaszokból máris jellemezni tudjuk a másikat? Irigylésre méltó.
2013. okt. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!