Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » :) sziasztok! Felvételin...

Dancsycsy kérdése:

:) sziasztok! Felvételin kb.85 pontot írtam (matek+magyar). Másoknak higy ment? Ti melyik sulikat írjátok be? :D

Figyelt kérdés
Én az Eötvösben gondolkodom, esetleg valaki más aki szintén Eötvös imádó? :D Tavaly hány ponttól hívtak be matek tagozatra szóbelizni? a jegyeim jók, 50-ből 49 pontot viszek. A válaszokat előre is köszi :)

2016. jan. 17. 11:10
1 2
 1/15 Kovács Elu válasza:
55%
Szia én harmadiknak jelölöm meg az Eötvöst és szerintem az én írásbelim 70 pont:) Én első helyre a Tömörkényt, második helyre a Deákot, harmadik helyre meg az Eötvöst:)
2016. jan. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
:)) azok is jók, és azt megkérdezhetem, hogy most hova jársz? :D én úgy vagyok vele hogy az Eötvösnek olyan hangulata van és olyanok az emberek, hogy oda muszáj menni
2016. jan. 17. 13:17
 3/15 anonim ***** válasza:
56%

Az első válaszolót feltételezem, hogy nem a budapesti Eötvösről beszél. A 70 pont kb. az iskola számítása 120 csak, és azért érdekes egy olyan gimnáziumot 3. helyre tenni, ahol szinte biztos, hogy be sem hívnak szóbelire.

Tavalyi pontszámok (50 pont jegyek, +100 pont a felvételi, amiből az egyik tárgy 1,2-vel szorozódik, a másik 0,8-cal):

Matek: 135

Humán: 131

Természettudományi: 132

Nyek haladó angol: 132

Nyek haladó német: 128

Én tavaly szóbeliztem, simán be is kerültem volna, mert ideiglenes 14. voltam (nem matekra), de nem volt szimpatikus végül is az iskola. Az egyetlen pozitívum a ranglistabéli helyzete és az volt, hogy németet tanulhatnék (általánosban azt tanultam).

Szóbelin erősen feszült volt a légkör, érezhető volt, hogy a szülők és a gyerekek is szinte ellenségként tekintenek egymásra...

Körbevezetésen ez kicsit javult, de végül nem ezt választottam.

Mindig a közösséget emelik ki az iskolában, mivel ebből semmit nem tapasztaltam, végül máshová mentem.

2016. jan. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Elnézést *Pontszámok szóbelire való behíváshoz (...):

...

2016. jan. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kedves előző :) szerinted nekem lenne esélyem? matekra, vagy természetre, esetleg a nyelvire, de humánra semmiképp sem :D a tavalyi pontszám, amitől behívták a diákokat szerintem nekem meg lesz. Még azt esetleg megkérdezhetem, hogy te végül melyik sulit választottad?
2016. jan. 17. 14:10
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

Ha épp a minimumot ütöd nem feltételezhető, hogy akár 50 pontos szóbelivel is felvesznek, de egyébként jók az esélyeid.

Én Az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnáziumba mentem. Vegyes dolgokat mondanak az iskoláról, de a fele sem igaz ennek.

Jó a közösség (nagyon). Nincs klikkesedés, befogadóak az emberek.

Nincs nagy hajtás (azért tanulni kell).

Az, hogy versenyistálló körülbelül annyit takar, hogy nemzetközi és magyar versenyeken is eredményes.

A tanári kar... Egyszerűen nagyszerű!

Meg lehet nézni némelyik tanár életművét, az egyik egyetemi professzor, a másik nyelvészprofesszor, a harmadik tankönyvíró (Y), tehát szakmailag is kiválóak. Emellett figyelnek ránk, foglalkoznak azzal, aki lemarad, nem hagynak senkit lemaradni. Akár egyetlen tanuló miatt is benn marad a tanár és foglalkozik vele, ha látja, hogy az nagyon lemaradt, vagy épp jelzi, hogy segítségre lenne szüksége.

A versenyfelkészítést szerintem nem kell részleteznem:)

2016. jan. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
:)) az apáczait írom be harmadiknak, voltam bent kémia órán :D elképesztő volt amit a tanár művelt, komolyan nagyon tetszett :) akkor lehet hogy jövőre összefutunk az apáczaiban, ha végül oda kerülök :D
2016. jan. 17. 22:20
 8/15 anonim ***** válasza:

Kinél voltál kémián? (ha szabad kérdeznem)

CZK-nál?

Én imádom az Apáczait. Nagyon boldog vagyok, hogy végül nem az Eötvösbe mentem. :)

2016. jan. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nő tanár volt, a nevére nem emlékszem, 8.-osoknál voltam :))
2016. jan. 18. 16:14
 10/15 anonim ***** válasza:
45%

"Mindig a közösséget emelik ki az iskolában, mivel ebből semmit nem tapasztaltam, végül máshová mentem."



mármint, hogy az alatt a fél óra alatt, amíg szóbeliztél, nem tapasztaltál semmit a jó közösségből? :D erős érv

2016. jan. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!