Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyen jegyekkel hová vennének át?

Ilyen jegyekkel hová vennének át?

Figyelt kérdés

Budapesten.

Nagyon nem szeretem a jelenlegi gimnáziumomat. Anya szerette volna, hogy ide járjak, nem én. Az elején próbáltam pozitívan hozzáállni, de sorba jöttek a gondok. Alapból utáltam a várost, ahol a gimi van. Egyszerűen nem találom a helyem sem az osztályban, sem az iskolában. Nem tudom pontosan leírni mi a baj, de gyakran megyek az iskolába szinte sírva, és haza is, mert valami mindig történik. A tanárjaim az első perctől érezték, hogy én is csak a szüleim miatt járok oda, ezért nem is kedvelnek. Mindemre tanulok napi több órát, mégis csomó hármasom lesz. Hiába mondom fel hibátlanul az anyagot, a dolgozataim sosem sikerülnek jól, mert minden órára gyomorgörccsel ülök be, és ez a hangulat kihat a teljesítményemre. Rengeteg tanár csinálja azt, főleg amiből hármasra állok, hogy teljesen mást irat le, mint ami a könyvben van, és akármit mondok, vagy azz mondja, hogy (ha a könyvbélit mondom) "hát én nagyon nem ezt mondtam órán, figyelhetnél jobban is", ha pedig az ő verzióját: " szerinted a könyv viccnek van? Onnan kell tanulni".

Van, amiből azért vagyok hármas, mert kb 3 jegyem van össz-vissz.

Jegyeim:

Magyar ir.: 4

Nyelvtan: 5

Töri: 3

Matek: 3

Föci: 3

Fizika: 3

Kémia: 4

Angol: 5

Német: 5

Tesi: 5

Infó: 5

Rajz: 5

Hiába tudom, hogy tudom az anyagot. Hiába tudom, hogy mindenből tudnék 4-5-ös lenni, nem megy. Akármennyit tanulok, itt nem megy. Tudom, hogy máshol lehet menne, de félek, hogy így sehová nem vagyok elég. Hiába lehetnék...

Ezek a félévi jegyeim, év végére mindent egy jeggyel fel szeretnék javítani, de ott van az esélye, hogy mégfeszültebb leszek, és még rontanék is pluszba. Nekem itt nem megy tovább.

Van olyan budapesti gimnázium, ami jó alapokat ad(mondjuk orvosi egyetemre is), jó a közösség, a tanítás, és esetleg befogadna? Akár félévkor, akár év végén, csak hadd menjek el innen.

9.o./L



2016. jan. 17. 16:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia :) lehét h későn írok de van sok ;) elosszor is elmondanad h melyik ez a gimi? Mert én nemsokára megyek és elkerülnem :D

Amúgy a laszlo nagyon jó oda atvesznek ( szent laszlo 10.ker) jó közösség biosz kemiabol nagyon jó .. en ide járok és nagyon jó ..könnyen megközelítheto..remélem még nem késő 😀

2016. júl. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!