Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanács kéne, gimnáziumi...

Tanács kéne, gimnáziumi átiratkozás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 14 éves budapesti lány vagyok :) elhatároztam, hogy orvos szeretnék lenni...tudom...valószínūleg úgy homdoljátok, hogy még úgyis megfog változni a véleményem..és, hogy hülyeség most erre gondolni :) de mindegy is...nem ez a lényeg...most egy középerõs budapesti gimnáziumban vagyok 9-es. Az a baj, hogy nem érzem azt, hogy így lehetőségem lenne tanulni amennyit szeretnék/lehetőségem lenne bekerúlni az orvosira. :( A tanárok többsége jól tanít, de az osztálytársaim nagyon megnehezítík a tanulást. Sajnos nagyon keveset haladunk az anyagokban... 25-en vagyunk ebből körübelül 3-4-5 ember van aki figyel és ők sem mindig. Az óra elég nagy része arra megy el, hogy fegyelmezni kell az osztálytársaimat :( Ne értsetek félre..nem vagyok stréber és nagyon jól kijövök az osztálytársaimmal...csak egyszerűen tanulni szeretnék :D Angolból már letettem a Cambridge-i középfokú nyelvvizsgát és hamarosan leszeretném tenni a felsőfokút is. Szeretnék átiratkozni jövőre egy másik gimnáziumba. (Még nincs konkrét terv, hogy hova...) Arra gondoltam l, hogy esetleg újrakezdhetném a 9.-et...erre szerintetek van lehetőség? Ha van akkor hogyan? (Nem tanulok rosszul a mostani féléves jegyeim átlaga 4,6-7 de a tesi, rajz, ének, média lehúzza :) Talán jobb lenne újrajárni a 9.-et...hiszen egy már összeszokott osztályba szerintem nehezebb beilleszkedni, persze azon is sokat gondolkodtam, hogy átmenni egy másik iskolába 10.osztályba az is jobb lenne mint maradni...

Esetleg van ötletetek, hogy hova mehetnék/melyik gimnáziumba? (valami olyan gimnáziumra gondoltam ahol jó a közösség...és a diákok többségében tanulni akarnak)

Hova vennenek át?

9.-be vagy 10.-be menni?

9.-be van-e egyáltalán lehetőség? (ha igen hogyan?)

bármi tanácsnak nagyon örülnék és nagyon hálás lennék érte...mind privátban, mind itt válaszként :)

és bocsi a hosszú kérdésért ;)



2016. jan. 17. 22:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Apáczai:)

Szerintem félévkor lenne érdemes megpróbálnod.

4,5 átlag felett már van esélyed. Persze ezután több tantárgyból szóbeli stb... De ha jól meg a tanulás, van esélyed.

A Cambridge nyelvvizsgáról jut eszembe, hogy idén is 3 gyerek ment Cambridge-re egyetemre :)

Jó a közösség, jók a tanárok és tényleg olyan gyerekek járnak ide, akikből a jövő értelmisége fog válni.

A tanárok mindenkivel foglalkoznak, ha valaki lemarad, azzal szívesen leülnek foglalkozni (ingyen).

A közösség jó, minimális a klikkesedés.

2 tagozat ad egy osztály, ha biológiára jönnél (az orvosi miatt), akkor velem egy osztályba kerülnél. Jó és befogadó a közösség, emiatt nem kell aggódnod. Viszont a tagozat kilencediktől tanul biológiát, nem tudom, a te iskoládban ez hogy van.

Ha gondolod, bővebben mesélek az iskoláról. :)

Sok sikert!

2016. jan. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!