Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet kiszámolni a...

Hogy lehet kiszámolni a tanulmányi ösztöndíjat?

Figyelt kérdés
2016. jan. 17. 23:08
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
iskolafüggő, valahol átlagra adják, nálunk pl minden tárgyból jegyenként kapsz pénzt és minimumot el kell érni az ösztöndíjhoz.
2016. jan. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem függő vagyok, hanem számítok a pénzre a tanuláshoz...tudod ez a lényege
2016. jan. 17. 23:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Sehogy, ez mindenhol más.
2016. jan. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb helyen az általában amit a tanulmányi ösztöndíj értékeléséhez vesznek. Az így történik:

pl. X tárgy --> 4 kreditet ér --> 4-est kaptál--> 16

y tárgy --> 2 kreditet ér---> 5-öst kaptál -> 10

Z tárgy --> 5 kreditet ér ---> 2-est kaptál -> 10


16+10+10--> 36-> ezt el kell osztani a kreditek számával-> 11-> 3.27 lesz az átlagod :)


Természetesen ez csak egy példa, de a legtöbb helyen ez így megy :) tehát nem a tárgyak mennyisége számít itt már, hanem a kreditek, hogy mennyire vannak nagy súllyal benne. :) Sok sikert.!

2016. jan. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, az első válaszoló az iskolafüggőt szerintem úgy értette, hogy iskolánként változó és nem úgy, hogy te vagy iskola függő. :D :D :D
2016. jan. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát kérdező, látszik, hogy nem vagy valami okos, mivel nem sikerült megírni egy értelmes kérdést (hiányzik az, hogy egyáltalán középiskoláról vagy felsőoktatásról beszélsz, melyik egyetem melyik karára jársz stb.), valamint nem sikerült értelmezned az első válaszoló által írt kommentet sem...

De lefordítom: minden intézményben, de még az intézményen belül a karokon is különböző módszer szerint történik az ösztöndíj-index kiszámítása, és ezen kívül nem fix minden félévben az, hogy milyen teljesítményért mennyi pénz jár, mindig más.

2016. jan. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
jajj fiam, nem vádoltalak hogy függő lennél :D, - ami nem lenne baj, a tanulás az egyik legjobb amit tehetsz - azt mondtam, hogy ez függ az adott intézménytől, de sokszor intézményen belül a különböző karokon is máshogy számíthatják. valaki, ahogy írta is valahol átlagra, kreditindexre stbstb. ez nem egységes.
2016. jan. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
jól van tök gáz vagyok, félre értettem :D köszönöm a válaszokat!
2016. jan. 19. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!