Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hova jelentkeztek? Hova...

Hova jelentkeztek? Hova mentek? Egyetem, főiskola vagy OKJ?

Figyelt kérdés
Én úgy tervezem hogy megcsinálok most áprilisban egy nyelvvizsgát (középfokú) és jelentkezek gazdaságinformatikára..vagy valamilyen infós szakra. :) Minden tantárgyból négyes lettem, de elképzeléseim nincsenek hogy hova kellene jelentkeznem..gondolkodtam azon is hogy elmegyek OKJ 1 évre, és az ugye pluszpont és akkor megyek utána egyetemre..ha persze felvesznek. :) Egyébként Debrecen! És ti?

2016. jan. 19. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:

nem minden okj szak ad pontot egyetemen. csak a felsőfokú okj ad pontot, és azt is csak azokon a szakokon fogadják el amely azonos területnek minősül. Ennek utánna kell kérdezni.


Mérlegelned kell, hogy önköltséges képzés szóba jöhet e egyáltalán. melyik egyetemre gondolsz, hisz gazdinfó van a Corvinuson és a győri széchenyin. nézd meg a tavalyi ponthatárokat, h mennyi kellett mert nagyon nagy különbségek vannak.

[link]


A corvinusról tudok mesélni, a legjobb barátom gazdinfós. Azt mondja nagyon kemény a matek, és programozni alapszinten tudni kell.


a nyelvvizsga jó ötlet. Érdemes emeltszintű érettségit tenni.


ha bármi kérdésed van a pontszámítással vagy bármi mással kapcsolatban, írj privit :D szivesen válaszolok és segítek

2016. jan. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Corvinus vagy BGE, ahová felvesznek... kereskedelem-marketing :)
2016. jan. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!