Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felsőoktatásba jelentkezés...

Felsőoktatásba jelentkezés FOSZK után BSC . Ez hogy van?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Olyan pechem van ,hogy a szak amit kinéztem ( élelmiszermérnök BSC ) , felvételi tantárgyként követeli meg a biológiát / kémiát . Tavaly , elég volt a matek - infó , most viszont változott , én pedig egyikből sem érettségiztem.


Ha FOSZK-ra megyek élelmiszermérnöknek , akkor bekerülhetek mert oda nem követelmény.


Kérdésem az lenne ,hogy lehetséges-e ha elvégzem az élelmiszerménök FOSZK-ot , átkerüljek élelmiszerménök BSC-re anélkül ,hogy biológiából / kémiából lenne érettségim ?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. jan. 20. 10:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy felvételizned kell utána, mint ha még nem lenne semmi papírod.

De élelmiszermérnökin is tanulsz keményen bioszt (kémiát is biztos), miért kerülöd ennyire a biosz érettségit? Az bakfitty lesz az egyetemi tanulmányokhoz képest, és nagyon sok mindent már úgy fognak tekinteni, hogy te azt már megtanultad. Sokkal egyszerűbb lenne -szerintem- újraérettségizni belőle. Sokkal nagyobb hasznát veszed, mint az infónak. Például gépészmérnöknek is jelentkezhetnél matek-biosz párossal, csak semmi értelme nincs...


Ha elvégzed az FOSZK-t, utána biztos, hogy nem mennék ugyanarra még egyszer alapszakra, annak sem látom értelmét.

2016. jan. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem lehetséges, mindenképp felvételi eljárás során kell bekerülnöd. Létezik átjelentkezés, de az szintek között (fsz és BSc) nem működik, még egyébként is nehezen szokott.


Ha időközben nem módosul ismét az érettségi követelmény, akkor kénytelen leszel letenni. A BSc-re egyébként pluszpontot jelent az elvégzett fsz, meg pár tárgyat is el lehet fogadtatni, ha bekerülsz, és akkor hamarabb/könnyebben végzel.

2016. jan. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2016. jan. 20. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!