Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Corvinusra miért ilyen...

A Corvinusra miért ilyen megfizethetetlenül sok az önköltséges tandíj? (350. 000 ft/félév (alap) ) és (400. 000ft/félév Msc)

Figyelt kérdés
Ide szeretnék jelentkezni, mert a pontom is meglenne, államira is, de egy idő után önköltséges formában kellene folytatnom. De olyan sok egy félév, hogy míg vidéken ilyen 170-190 között is lehet tanulni itt meg gyakorlatilag a duplája, megnéztem a mesterképzéseket is, és a mintatanterv alapján kb. imádnám. De 400.000 ft/félévbe abba meg beledöglik az ember. A diákhitel az nem tudom mennyire jó ötlet, hiszem elvileg elég hosszú távra kell felvenni, még ha viszonylag keveset is kell fizetni. 1.600.000 ft 2 évért, ez nagyon sokkoló, még ha az alapdiplomát meg is szerezném, mesterképzésre már nem is tudom mit tegyek, hogy kifizessem, és ne kelljen 20 évig utánafizetni. Csak arra nem tudok alapozni, hogy egyszer majd lesz egy jó fizetésem, és abból törlesztem, de tényleg, annyira érdekel a gazdaságtudomány, hogy a területhez képest alacsonyabb jövedelemért is hajlandó lennék dolgozni. Esetleg az alapdiplomával próbáljak meg munkát találni, aztán a jövőben hátha lesz valahogy lehetőségem tanulni mesterképzésen?

2016. jan. 25. 01:36
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Miért kellene önköltségesen folytatnod egy idő után?
2016. jan. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom már nincs elég állami féléve.


Egyébként sajnos ez van, itt is érvényesül a piacgazdaság elve: elég népszerű egyetem, közben az állami keretszámok a gazdasági szakokra elég szűkre vannak véve, vagyis lesz a fizetősre bőven kereslet. Az önköltséget az intézmény határozza meg, tehát megtehetik, és így is van, aki kifizeti.

2016. jan. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem páratlanul sok ez.. Rengeteg képzésen több a tandíj, akár többszöröse is (orvosi 1 millió körül van EGY FÉLÉV, gyógyszerész is valami 6-700.000 ft), de pl mondhatom azt is, hogy az ELTE osztatlan tanárképzésén 365.000ft egy félév, és azért lássuk be, a tanári nem pont az a pálya, amiben olyan rengeteg pénz van..

Szóval nem rendkívüli. Úgy kell tanulni, hogy benn maradj államin, ha pedig elfogytak az állami féléveid, akkor sajnos valahogy saját erőből kell megoldanod: diákhitel, munka az egyetem mellett, család támogat, vagy egész egyszerűen nem mész. Kb ezek a lehetőségek..

2016. jan. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

#3

Azért orvosin meg gyógyszerészin van is tartalom mögötte. Rengeteg pénzbe kerül a gyakorlati képzés, már csak az anyagköltség miatt is.

Gazdasági szakokon anyagköltség gyakorlatilag nincs. A papír nem ilyen drága.

Én proginfóra járok (ELTE), itt 230 ezer/félév az önköltség. És itt nem is valami szakadt számítógéppark van, hanem egész jó gépek. De, mivel nincs rá gyakorlatilag semekkora kereslet, olcsón lehet itt tanulni.

Tanárin viszont én sem értem ezt az összeget. Gondolom, arra is viszonylag nagy a kereslet, annak ellenére, hogy maga a pálya nem a legnagyobb álom.

2016. jan. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Sok minden nem derül ki a kérdésedből, például, hogy miért fontos, hogy pont a Corvinuson tanulj, vagy miért kell átmenned egy idő után önköltségesre. Azonban, ha elfogytak az államilag támogatott féléveid én azt próbálnám meg a helyedben, hogy az első pár évet elvégzem egy olcsóbb vidéki főiskolán vagy egyetemen önköltséges formában, aztán a maradék állami féléveiddel a Corvinuson fejezed be államin. Így végül Corvinusos diplomát kapnál.
2016. jan. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ, de a Corvinuson a kreditek 2/3-at az anya egyetemen kell megszerezni. :/
2016. jan. 29. 20:49
 7/10 anonim ***** válasza:

A 2/3-os dologgal is jól járhatsz, mert nekem pl 180 kreditet kell teljesítenem diplomához, abból akkor 60-at másik egyetemen is megszerezhetnék, ezzel 2 félévnyi tandíjat megspórólhatnék. Az orvosi, a gyógyszerész, a tanár stb. nem a képzés esetlegeses költségessége miatt drága. Ezeken a szakokon az államilag támogatott képzéseknek alacsonyabb a ponthatára, mint a fizetősnek. Nem véletlen :) Aki eléri a ponthatárt, az menjen államira, és írja alá a szerződést, hogy diploma után x évig Mo.-n fog dolgozni. Valamivel itt kell tartani őket az államnak..


Az eredeti kérdésre válaszolva, én corvinusos vagyok, fizetős sajna. 7*350.000-be fog kerülni a dipomám, ami baromi sok, de szerintem megéri. Nagy a kereslet a közgazdászokra, viszont sok is van belőlük, tehát csak a jók fognak tudni érvényesülni. A corvinuson pedig a legjobb a képzés :) Próbáljátok meg összeszedni, amennyit tudtok, dolgozz egyetem mellett, és akkor sikerülhet, drukkolok :)

2016. febr. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

Saját példámmal mondom, hogy inkább alap után menj el dolgozni, és csináld levelezőn, vagy estin a mestert. Én most így csinálom, és simán lehet. GM alapszakkal találtam munkahelyet 420-as bruttó+25 cafeteria+még jó pár dolog juttatás(pl. céges kocsi). Ebből nem nehéz kigazdálkodni évi 700-800-at, és ez az alap kezdő fizetés itt. De ha elmész egy bankhoz nem bankfióki dolgozónak, akkor sem fogsz 330000+X cafeteria-nál kevesebbet kapni. Legalábbis nekem 7 bankból van ismerősöm, és mindnek ennyi vagy több volt a kezdője.


Amúgy nem kiemelkedően drága. Vidéken persze olcsóbb, de ott a fizu és a munkahely is kevesebb, tehát reális az ár szerintem.

2016. júl. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen mindenképpen szeretnék dolgozni már a BA diploma megszerzése után, aztán 1 év kihagyás után elkezdeném a mesterszakot is, stabil munkahellyel,

köszönöm a választ!

2016. júl. 1. 18:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Rohadt drága
2019. febr. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!