Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes lenne iskolát váltanom...

Érdemes lenne iskolát váltanom? Segítség! (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16 éves fiú vagyok vagyok. Kezdjük ott, hogy mindig is nehezen illeszkedtem be egy adott közösségbe. Általános iskolában is visszahúzódó gyerkőc voltam, alsó tagozatban folyton szekáltak, utáltam bejárni iskolába világéletemben, sosem volt 1 haverom se. Jó persze volt, de csak így néha néha összefutottunk, értitek. Most gimnáziumba járok, és bekerültem (végre) egy olyan iskolába, ahol mindenkivel kijövök, mindenki szimpatikus, egyszóval a közösség nagyon jó. Mindig nevetünk, tehát jól érzem magam.

Az oktatás ebben a suliban viszont nagyon nagyon gyenge, és ez értelemszerüen senkit sem érdekel. De ne egy szimpla gyenge iskolát képzeljetek el; bármikor hazamehetünk, a tanár be se jár órára, nem tanulunk soha semmit, nincs házi feladat, sőt (!) nincsenek könyveink sem. =ma Na nem azt mondom hogy én egy stréber gyerek vagyok, aki minden féle képpen tanulni akar, de azért valamit szeretnék elérni az életben. Hogy fogok így leérettségizni? A szüleim is nagyon aggódnak. Eddig 1 délután nem volt, hogy tanultam. Nekem ez így tök jó, hogy nincs tanulás, de valljuk be, hogy így semmi nem lesz belőlem. 4-es az átlagom egyébként, tehát nem vagyok stréber.


Tehát a fő kérdésem, hogy

Érdemes itthagyni ezt a jó közösséget egy kicsit visszahúzódó gyereknek, csak az oktatás miatt? Átjelentkezzek egy másik iskolába?


2016. jan. 27. 14:06
 1/6 anonim válasza:
En tuti nem jelentkeznek at, ez egy tok Jo iskola lehet, en miert nem jarhatam ilyenbe?
2016. jan. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jó persze, tök jó iskola meg minden. Szeretem is, de annyira unalmasak a napok. Ismét mondom, nem szeretnék tanulni, de az hogy tényleg semmi nincsen soha... Nyílvánvalóan ez mindenkinek bejön az osztályba, de könyveink sincsenek. Jó 2 tantárgyból igen, de ki se nyitjuk őket.


Maradjak itt aztán majd nézzek egy nagyot az érettségin, hogy úristen?

2016. jan. 27. 15:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Váltsál, de készülj fel a beilleszkedésre, és egy nagyobb színvonalnak való megfelelésre.Azt ne zavarjon, ha ezért mert kicsit lassabban menne ugratnának a többiek. Ne foglalkozz vele. Csak tanulj és ha kell járj majd korrepetálásra vagy külön tanárhoz.
2016. jan. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen válts iskolát. A kapcsolatot tudod tartani az osztálytársaiddal, viszont az oktatás nagyon fontos, mert ilyen körülmények nem igazán jók egy iskolában. A jó közösség is követelmény, de a tudás majd az életedben nagyon fontos lesz. Lehet, hogy az uj sulidban is jó lesz a közösseg :)
2016. jan. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy a stressztől rengeteg minden elő szokott nekem jönni. Herpesz a számon, erős fejfájás, stb. Általános iskolában sokat stresszeltem magam, itt meg ugye nem, mert gyenge az oktatás. Tehát ha átmegyek nem csak a közösséggel kell szembenéznem hanem ezekkel is. Mit tegyek?
2016. jan. 29. 10:01
 6/6 anonim válasza:
Kedves kérdező! én ezt a linket ajánlanám a figyelmedben pár hónapja ide írtam én is és elég sok jó hasznos dolgokat kaptam.... tehát szerintem nézd meg hátha ez segit katt: http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tanarok-iskolatarsak_..
2016. jan. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!