Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvennének a Telekibe/Vörösma...

Felvennének a Telekibe/Vörösmartyba/Csikba/Budai Egyetemi Katolikusba/Leöveybe?

Figyelt kérdés

átlagom: 4,36

írásbelim: 41 p (nem a valódi tudásomat tükrözi)

a Csik a "körzetim", a Vörösmartyba pedig jártam média előkészítőre és ott már egy pár tanár ismer, a Budai Egyetemibe pedig átment egy barátnőm, szóval egy szóbeli ott elintézhető esetleg...



2016. jan. 28. 15:02
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

"kedves" 1. kommentelő!

a Leövey egyben szakközép is;)

úgy tűnik, hogy annyira, azért nem vagy okos:/

2016. jan. 30. 13:06
 12/19 anonim ***** válasza:
Én sem tudom, honnan veszed, hogy idén magasabb pontokat írtak! Az én lányom is most írt, így van rálátásom, hogy milyen pontok születtek. Pont azt hallottam, hogy jóval alacsonyabb pontok vannak, mint tavaly.
2016. jan. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
58%

Kedves utolsó!

2004 óta írnak felvételit a lányai?

Ön rálát arra, hogy az idei év milyen lett. És az előző 13-ra? Vagy legalább a tavalyira?

Minden évben rengeteg kitűnő bukik el rajta, tavaly is írt 44 pontos (pff...) kitűnő osztálytársam, pedig igazán jó és erős általános iskola. Jól ismerem, baromi szorgalmas lány, de tényleg. Napi 4-6 órát (+magántanárok) tanult. Csak nem volt olyan jó a logikája, izgult.

Nem is nagyon bírja a gimnáziumot. Túl sokat kell tanulnia.

2016. jan. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
70%
Igen, az előző évek pontjait, statisztikáját lehet tudni, erre van az oktatási hivatal honlapja. Nálunk is volt kitűnő tanuló, aki 44 pontot írt, de abban is biztos vagyok, hogy nem lesz gond a gimiben, mert jó képességű gyerek. A te logikád szerint, ha valaki ugyan jó tanuló, de itt abban a 45 percben nem jól teljesített, az ne is menjen gimibe? Hú, akkor elég üresen tátongana a suli.
2016. jan. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
21%

Félreért.

45 pont alatt nem érdemes gimnáziumba menni.

Annak a gyereknek, aki ennyi pontot írt, vagy az izgulással, vagy az intelligenciájával, de inkább mindkettővel van gond. Ami érettséginél hátrány.

Sok ember ezt nem fogja fel, azt gondolja, hogy "jaj, de okos gyerekem van; de a felvételi volt nehéz, meg izgult szegény...". De az, hogy ilyen 40 pontokkal megállja a helyét gimnáziumban (a kilencedik csak egy dolog, később) és érettséginél kétséges.

Viszont, ha tanul egy szakmát és tényleg "jaj, de okos, csak elrontotta", utána mehet egyetemre. Ha viszont nekem van igazam, lesz egy szakmája és nem kell 16-19 évesen elkezdenie egy szakközepet.

2016. jan. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Az átlageredmények 2010-2013-ig évente:

2010 - 52 pont

2011 - 57,4 pont

2012 - 48,7 pont

2013 - 49,1 pont

a 2014 és 2015 évet nem találtam.

A diákok többsége kb. 50 pontosat ír minden évben.

Lehet ennyivel is gimnáziumba menni, de nekem több olyan diplomás kollégám van, aki szakközépiskolából tanult tovább...

2016. febr. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

2014 54 pont

2015 52,7 pont

2016. febr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 FulopHella ***** válasza:
Kedves kérdező! Az idei felvételi igenis könnyű volt nem értem mit pattognak az emberek, hogy huu de nehéz ha mások megírták jóra akkor?? Mégsem ovis feladatok arra van, hogy felmérje a szintedet és az alapján válassz gimit ha szakközép akkor szakközép sajnos, viszont az Egyetemi Katolikusba szerintem lenne esélyed ha jól le szóbelizel! Sok sikert!
2018. jan. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Egyetemiben jó a média tagozat, de nagyon lehengerlő szóbeli kell ahhoz, hogy ennyire elrontott írásbelivel sikerüljön, ill. már kiderült. Sikerült?

Hova mentél?

2019. márc. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!