Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jövőre leszek 8. -os, és már...

Belőlemcsakegyvan kérdése:

Jövőre leszek 8. -os, és már tervezgetem minek megyek. Ügyvéd szeretnék lenni, és gimnázium után Egyetemre szeretnék menni. Ezt tervezem, ehhez mérten tanulok. ?

Figyelt kérdés
Ti melyik gimnáziumot ajánlanátok? Segítsetek véleményekkel! nehéz dönteni és keresni..de miután a gimit kivégeztem egyből mennék is egyetemre. Az ELTE jogi kar tetszett meg nagyon. Nagyon régóta álmom oda bejutni. És miből kell nagyon jónak lennem? csak a Történelem és a Magyar? Mert valahol az angolt is írják.. és én mindenből jó vagyok ha úgy vesszük,4es vagyok de leszek jobb is! csak Matek nem megy nagyon.. de arra is próbálok ráhúzni..! szerintetek?
2016. jan. 28. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindegy, hogy melyik gimnázium. Legyen erős, te pedig tanulj jól. Nem árt, ha mindenből jó vagy, mert könnyebb jó jegyekkel több pontot szerezni mint duplázással.

Emeletezned kell majd töriből vagy magyarből vagy idegen nyelvből. Fontosak a nyelvek is, minél több nyelvet beszélsz, annál versenyképesebb vagy. Az angoltudás édeskevés, legalább egy, de inkább kettő nyelvet pluszban még érdemes beszélni.

2016. jan. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen ezt valahogy tudtam.. Spanyolt és Németet tanulok is az angol mellett.
2016. jan. 28. 19:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Általánosban nem nagy általában nem nagy dolog összehozni a kitűnőt, arra törekedj, aztán gimnáziumban is teljesíts. Aztán írd meg 80 pont fölé a felvételit, keress egy olyan gimnáziumot, ami szimpatikus és erős.

Például: Apáczai, Eötvös. Menj el szóbelire és teljesíts maximálisan!

Mindenképp humán szakra menj. Ezekben az iskolákban nagyon magas a felvételi arány egyetemekre, közel 100% az első helyen megjelölt egyetemre felvettek száma.

És persze a nemes angol és amerikai egyetemek (pl Cambridge, Oxford) is megnyílhatnak előtted, ha ott is jó vagy:)

2016. jan. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!