Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szóbeli érettségi mennyi idő?

Szóbeli érettségi mennyi idő?

Figyelt kérdés
Be megyek az adott napon vizsgára, kb mennyi idő alatt lehet a leghamarabb letudni?

2016. jan. 28. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Függ attól, hogy hányan vannak előtted és hogy hány tárgyból vizsgázol.

Nekem így volt: hárman mentünk be (egyszerűség kedvéért Marci, Kata és én).

Marci felelt angolból 15 perc

Kata angolból 15 perc

Én angol 15 perc

(Közben felkészült amíg mi feleltünk) marci irodalomból 15 perc

Kata irodalom 15 perc

Én töri 15 perc

Én német 15 perc


És végeztem. Nekem mondjuk magyarból nem kellett szóbeliznem, mert emelteztem. De amint látod így, hogy kevesen voltak előttem és én is gyorsan megúsztam (nyelvek előtt nincs felkészülési idő), mégis jó sokat voltam bent.

Szóval lutri.

2016. jan. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tényleg segítene a válaszban, ha megírnád, hány tárgyból vizsgázol, és mik azok.
2016. jan. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Hello!

Értelmes helyen csinálnak beosztást, és nem kell reggel 8-tól délután 3-ig várnod, hogy sorra kerülj. Miután bementél, tárgyanként átlag kb. 15 perccel számolhatsz. Általában van felkészülési idő (pl. magyarból hogy összeszedd a gondolataidat, kikeress forrásokat, példákat a könyvekből, stb.), de idegen nyelvből nincs, abból csak leülsz és elkezdesz beszélgetni a tanárral. Konkrétan a felelésre nem tudom, mennyi idő van, de has tudod az anyagot és nem habogsz össze-vissza, akkor 3-5 perc alatt bármelyik tételt el lehet mondani. Ha látják, hogy tudod, úgyis leállítanak. :)

Összességében mondhatjuk, hogy kb. 1 óra, miután beléptél a terembe. De inkább kevesebb. Persze ez nagyon függ attól, hogy milyen tárgyakból felelsz.

2016. jan. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

5 tárgyból

Magyar, Töri, Angol, Informatika , Földrajz

2016. jan. 29. 01:28
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A tapasztalataim alapján ha öt tárgyból mész, akkor nagyon sokáig leszel bent, majdnem egész napos programra számítsál. Valószínűleg igyekeznek majd az elsők között behívni, és a nyelv az elején vagy a végén lesz, mert ott nincs készülési idő. Egy felelet max. 15 perc lehet, ha rosszul megy és ki akarnak szedni belőled mindent a tanárok. De általában 8-10 perc. Leállítani nem fognak, azt nem szabad. A nyelv kivételével minden tárgyból legalább 30 percet készülsz, ez a gyakorlatban könnyen lehet egy óra is, mert úgy nem lehet megszervezni egy érettségit, hogy pöccre mindenki sorra kerüljön, amikor lejár a készülési ideje. Ha fél óra helyett egy egészet készülsz, az még normális. Ha valamiből ne adj isten póttételt húzol, akkor újabb 30 perc készülési idő, de ilyen ne legyen. 4-5 órát valószínűleg bent leszel, de rossz esetben akár hatot is. 4-nél kevesebbet biztos nem. Minden felelet után ki lehet menni pár percre, mielőtt a következő tételt kihúzod, utána már nem.
2016. jan. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!