Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE vagy Pázmány jogi kara a...

ELTE vagy Pázmány jogi kara a jobb?

Figyelt kérdés
Milyen a két egyetem karán tanulni? Tananyag követhető vagy túl nehéz valamelyiken? Melyik add biztosabb/jobb diplomát? Melyik egyetem kara készít fel jobban az ügyvédi életre?

2016. jan. 28. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Az ELTE és a Pázmány jogi kara között számottevő különbség nincs. Mindkettő ugyanolyan jó, talán az ELTE híre még nagyobb, de ez nem jelent semmit. Ha a Pázmányra mész, akkor is jó szakember lehetsz. Ez szerintem olyan dolog, hogy melyik a szimpatikusabb. Ma volt talán nyílt nap is.
2016. jan. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
ELTE.
2016. jan. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Mindkettőn vannak ismerőseim, és a Pázmányon feltűnően kevesebbet szivatnak. ELTE semmi előnyt nem ad.
2016. febr. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

Az nagyon nem igaz, hogy az elte és a ppke azonos.


Az elte hírneve nagyobb, ez tény.

A tanrend is jóval durvább mint a pázmányon (pázmányon nincs szigorlat)

az elte-t jóval nehezebb elvégezni.


Az elte-n szerintem sokkal jobbak a lehetőségek:

-rengeteg szakkoli

-sok diákszervezet

-remek nemzetközi kapcsolatok

-stb. stb.


Az elte jogi karát valamelyest jobban ismerik külföldön (ezt egy nyári egyetemről tudom, ahol a német egyetem oktatóival beszélgettem).


Ha van egy jó háttered, és csak egy jogi diploma kell, mert be vagy biztosítva rendesen (pl. családi Üirodában dolgoznál tovább), akkor menj a pázmányra, lényegesen egyszerűbb dolgod lesz, feleslegesen ne szívattasd magad.


Ha nincs háttered, akkor az elte, mivel szerintem azzal valamivel jobbak a lehetőségek.


Ha mindenáron MO. egyetemen gondolkodsz.


Egyébként meg a jogi oktatás mindenhol sz*r ebben az országban, én a helyedben külföldön gondolkodnék, ott brutál jól lehet jogot tanulni.

2016. márc. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Pazmany!!

Ha tanulsz folyamatosan nem lesz baj.

2016. márc. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!