Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nálatok a suliban van iskolaps...

Nálatok a suliban van iskolapszichológus? Ha igen, mit csinál? Fordultatok már hozzá valamivel?

Figyelt kérdés
Nálunk eddig nem volt, de most azt mondják, hogy hamarosan lesz. Ennek egyrészt örülök, mert úgy érzem szükségem lenne néhány magánjellegű dologban tanácsra, de nem tudom, milyen lesz, hogyan lehet vele kapcsolatba lépni, mit lehet várni stb.

2016. jan. 29. 10:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk a régi sulimban is, a mostani sulimban is volt/van iskolapszichológus.

A régi sulimban nagyon készséges volt, bármilyen problémában lehetett hozzá fordulni. 6.-ban egyenként, órák alatt, névsor szerint elvittek minket, mindenkinek 15-20 percet beszélgetni kellett a pszichológussal, ennek keretein belül megismertük a nőt. Majd 7.-ben volt szexuális felvilágosítás is, amikor szintén jobban megismertük a pszichológust. Több osztálytársam is volt, aki rendszeresen járt hozzá, segítőkész volt mindig. Faktot is tartott.

A mostani sulimban nem nagyon látom, hogy bárki járna a pszichológushoz, pedig szeptemberben ő is volt nálunk bemutató órát tartani (pszichológiai magazinokat hozott). Elvileg hozzá is lehetne menni bármilyen problémával, illetve érettségi továbbtanulásban is személyre szabottan segít (ez elvileg nagyon fontos a mi iskolánkban), de sajnos nem látok senkit, aki járna hozzá :/ Nem mellesleg most terhes, szóval el is fog menni nemsokára.

2016. jan. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 kriszti06 válasza:
Hát nekem úgy volt hogy bemutatkoztam meg minden és utána kérdezte mi a problémám és arról beszélgettünk és adott tanácsokat hogy mit csináljak. Meg néha rajzoltatott.
2016. jan. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!