Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi vizsga fajtája?...

Érettségi vizsga fajtája? (pótló, javító, stb. )?

Figyelt kérdés

Jelenleg nincs tanulói jogviszonyom, tavaly érettségiztem, tehát már van érettségi bizonyítványom.

Az egyik tárgyat szeretném újra megpróbálni, amiből már tavaly is sikeresen érettségiztem, ugyanazon a szinten, csak jobb százalékra értelemszerűen. (Szerepel a bizonyítványomban)

Illetve egy másik tárgyból is szeretnék idén érettségizni, amiből sikertelen vizsgát tettem (nem mentem el a szóbelire) tavaly. (Ez nem szerepel a bizonyítványomban, de írásbelit írtam belőle.)

Ilyen típusokat találtam, de nem tudom egyértelműen eldönteni, hogy hova soroljam az enyém, kérlek segítsetek:


Rendes érettségi vizsga

a középiskolai tanulmányok követelményeinek teljesítése után, a tanulói

jogviszony fennállása alatt vagy

megszűnését követően első alkalommal tett érettségi vizsga.

2.2.

Kiegészítő érettségi vizsga

a sikeresen befejezett érettségi vizsga után az érettségi bizonyítványban

nem szereplő egyes vizsgatárgyból tett érettségi vizsga.

2.3.

Szintemelő érettségi vizsga

egyes vizsgatárgyakból a középszinten sikeresen befejezett érettségi

vizsgának az emelt szintű érettségi vizsgán első alkalommal történő megismétlése.

A tanulói

jogviszony fennállása alatt, a középiskolai tanulmányok teljes befejezése előtt szintemelő ér

ettségi

vizsgát a magyarországi középiskolában tanított idegen nyelvekből, továbbá informatikából lehet tenni.

2.4.

Ismétlő érettségi vizsga

az érettségi bizonyítvány kiadása után iskolai felvételi kérelem elbírálásához

vagy más okból

egyes vizsgatárgyból a korábban sikeresen letett érettségi vizsga azonos szinten, illetve

ÚTMUTATÓ ÉRETTSÉGI VIZSGÁRA TÖRTÉNŐ JELE

NTKEZÉSHEZ

-

2015/2016. TANÉV

MÁJUS

-

JÚNIUSI

ÉRETTSÉGI VIZSGAIDŐS

ZAK

2

az emelt szintű vizsga középszinten történő megismétlése. Ismétlő érettségi vizsgára az jelentkezhet,

aki rendelkezik már érvényes érettségi bizonyítvánnyal.

2.5.

Javító érettségi vizsga

a vizsgázónak felróható okból meg sem kezdett, vagy megkezdett, de be nem

fejezett, illetve a megkezdett, de

a

tanulmányi követelmények nem teljesítése miatt sikertelen rendes,

előrehozott, pótló és az érettségi bizonyítvány megszerzé

se előtti szintemelő érettségi vizsga

megismétlése.

2.6.

Pótló érettségi vizsga

a vizsgázónak fel nem róható okból meg sem kezdett, vagy megkezdett, de be

nem fejezett rendes, előrehozott, kiegészítő, szintemelő, ismétlő, javító érettségi vizsga folytatása



2016. jan. 30. 20:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Neked nem is kell sehová sorolni, majd amikor jelentkezel megmondják a nevét, ha nagyon akarod.
2016. jan. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Akkor a jelentkezési lapot üresen nyomtassam ki? (Nem középiskolában, hanem kormányhivatalnál jelentkezem a vizsgára.) [link] Itt meg kell adni
2016. jan. 30. 20:56
 3/16 anonim ***** válasza:
48%

Nem kell semmit kinyomtatni. Majd ott megcsinálják, kinyomtatják aláírod, befizeted az árát és kész.

Érettségi bizonyítvány, középiskolai bizonyítvány, személyi és lakcím kártyát vigyél csak.

2016. jan. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%

Pedig egyértelmű! A már meglévő tárgyadból újra vizsgázni: ismétlő.

Új, a bizonyítványban nem szereplő tárgyat felvenni: kiegészítő.

És nem hinném, hogy a Kormányhivatalban nekiállnak neked jelentkezési lapot kitöltögetni, az a te dolgod.

2016. jan. 31. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%

Csak hogy legyen helyes válasz is: az első ismétlő (meglévő eredmény javítása azonos szinten), a második javító (mivel van egy elégtelened belőle).

Aki azt mondja, hogy ne is nézz utána, és ne foglalkozz vele, azzal ne törődjél.

Azt is elmondom, miért jó neked utánanézni és neked törődni vele, és nem a nihilistákra hallgatni: mert amelyik tárgyból a rendes érettségin megbuktál, abból van egy törzslapkivonatod. Ha igaz, rá van írva, hogy első alkalommal javító vizsgát tehetsz. Azt elő kell keresni és be kell adni a többi papírral együtt, és ezért a vizsgáért akkor nem kell fizetned, ha még csak egyszer buktál, és először javítod.

2016. jan. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Köszönöm a válaszokat, időközben sikerült értelmeznem, ismétlő és javító a két vizsga (nem kiegészítő, mert bár nem szerepel a bizonyítványban, de megkezdett, sikertelen vizsga, és azért nem pótló, mert nem például orvosi okokból nem mentem el szóbelizni). Kitöltöttem a dokumentumot, kinyomtattam, én is kötve hiszem, hogy ott majd segítenek kitöltögetni, illetve a hivatalba a fénymásolt érettségi, utolsó év végi sikeres bizonyítvány kell, hanem ez a jelentkezési lap, illetve pl. a befizetést bizonyító papír.

Itt hagyom ezt, hátha másnak is jól jön.

2016. jan. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Oh, de egyszerre írtunk az #5-össel, köszönöm szépen így utólag, igen így helyes! :) (Közben látom nem is erről a felhasználóról írtam ki a kérdést, de sebaj)
2016. jan. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
..és bizony, rajta volt az infó a törzslapkivonaton. :)
2016. jan. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hiába mondjátok, hogy nem töltik ki a jelentkezés lapot kormány hivatalba, tévedtek, ugyanis kitöltik. Pénteken jelentkeztem, csak alá kellett írnom, mindent ők töltöttek ki!!!
2016. jan. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Hm, oké, elhiszem én, köszi az infót. Velem akkor könnyű dolguk lesz :,D
2016. jan. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!