Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 4 osztályos vagy 5 osztályos...

4 osztályos vagy 5 osztályos gimi lenne a jobb? (Győr Kazinczy) Hogyan döntsek?

Figyelt kérdés

az 5 osztályosba az első az nyelvi előkészítő lenne, de nem kéttannyelvű. Valószínűleg mindenhova felvennének 84 pontos lett a központim.

Mindenképpen meg szeretnék tanulni nagyon jól németül, de nem tudom hogy ez az egy év nem inkább csak idő vesztegetés lenne.

Mit ajánlotok?

Már bejelöltem elsőnek az ötöset de az ofő azt mondta hogy holnapig még lehet változtatni, mielőtt elküldik.



2016. febr. 2. 15:28
 1/6 anonim válasza:
Szia! Én másodéves egyetemista vagyok és anno amikor én mentem gimnáziumba, akkor jött divatba ez az öt osztályos dolog. Akkor menj oda, ha a nyelvvel szeretnél később foglalkozni, egyébként felesleges. Pazarlás az az egy év. Elfelejted a reál és humán tárgyakat is és semmi biztosíték nincs rá, hogy megtanulod a nyelvet, ugyanis ez tőled függ a legjobban. Én négyosztályosba jártam egy jó gimibe(Dobó Katalin Gimnázium Esztergom) és mellette két év alatt tanultam meg koreaiul teljesen egyedül az internetről. Úgy gondolom ha nem akarsz német tanár lenni, akkor annyira felesleges. Persze neked kell eldöntened, hogy hol akarsz tovább tanulni, de ha nem a nyelvek felé kacsingatsz, csak kellene a későbbiekben, arra bőven lesz időd, nem kell ahhoz egy feles év.
2016. febr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

szia! én 5 évesen vagyok, idén érettségizek

nos

rettenetesen fog idegesíteni az utolsó évben, hogy "miért nem tavaly érettségiztem?" "a kortársaim már fősulin vannak, ott lehetnék én is"- típusú gondolatok, és igen, az első év nagyrészt pihenés. ez tény.

DE ha az iskolában hallottál róla hogy jók a némettanárok (én amúgy angolra mentem és még most is szenvedek a nyelvvizsgával, mert előtte nem tanultam ezt a nyelvet)

akkor érdemes lehet! én egy év alatt annyit fejlődtem, hogy csuda. csak aztán másik tanárt kaptunk és 2évig nem tanultunk semmit. de ideális esetben megéri ha esetleg már most sejted hogy olyan irányba akarsz továbmenni ahol jól jönnek a nyelvek (turizmus, nemzetközi gazdálkodás, tolmács, bármi ahol kell a nyelv utazáshoz stb)

egyébként általában véve, gimi végén, nem oszt nem szoroz sokat, hogy melyiken voltál hidd el. max a gimis évek alatt. ugyanúgy felvesznek majd ugyanoda, semmivel nem lesz sem könnyebb sem nehezebb

alap érzésem végülis az, hogy nem bántam meg! :) tudod miért? mert tavaly még fogalmam sem volt, hogy mi akarok lenni és egy + év gondolkodási idő igenis sokat jelent egy olyan fiatal számára aki nehezebben tud dönteni, túl kevés, vagy túl sok minden érdekli :))

hajrá, majd írd meg hogy döntöttél :)

2016. febr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

(előző vagyok)

az első válaszíróval olyan értelemben nem értek egyet, hogy ha jó tanuló vagy és mindig is sok időt vett el az életedből a tanulás, akkor jó az a + egy év

én érzem hogy 4 év alatt nem tudtam volna ennyire se megtanulni egy nyelvet külön, önálló akaratból pláne nem, mert lefoglalt a többi tárgy is. első évben pont az van hogy alig van más órád, csak a nyelv meg az alapok :)

remélem segítettünk

2016. febr. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi

Nem némettanár vagy ilyesmi szeretnék lenni, hanem oda költözni, ahhoz meg kéne rendesen tudni:

Szerintem marad az 5 éves. Ti Kazinczysok vagytok?

2016. febr. 2. 20:23
 5/6 anonim válasza:
én nem (2.) :)
2016. febr. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én inkább a Révaiba járnék
2019. aug. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!