Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az informatikus könyvtáros...

Az informatikus könyvtáros szakra nehéz bejutni az eltén?

Figyelt kérdés

2016. febr. 3. 01:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem annyira, vannak könnyebben elérhető szakok de azért ez sem vészes, én most ofogm kezdeni a 4. félévemet. Érettségin amit leginkább néznek az ugye a nyelv és Irodlaom/Töri, nekem egy 5-ös Emelt angolom és 5-ös Törim volt 4-es Irodalommal és így simán bejutottam.
2016. febr. 3. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ohh azt véletlen nem írtam, hogy a Töri és Irodalom csak középszint annyi emeltet nem vállaltam :)
2016. febr. 3. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha ez mond valamit, az egyik haverom bejutott és jól is megy neki, pedig a leglustább dög, akit ismerek :D
2016. febr. 3. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
Bejutni elvegezni könnyebb, de munkát találni vele már nehezebb lesz...
2016. febr. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
50%
#4-es: Tökéletesen igazad van. Az ELTE-n végeztem, állásom nincs, szinte kihalásos módon van könyvtárakba felvétel, és a pályázatot elnyerő kiválasztása összeköttetéses alapon működik. Ha az önkormányzat a fenntartó és te nem ismersz ott valakit, aki "beajánl" téged (természetesen egy bizonyos párt nézeteit kell vallanod), akkor ilyen könyvtárba sosem fogsz felvételt nyerni, lehet akármilyen MA-s vagy magasabb diplomád, esetleg másik diplomád vagy több nyelvvizsgád, képzettséged.
2016. febr. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%
Hát nem éppen! 25 éves végzett informatikus könyvtáros vagyok és bátran állíthatom, hogy ez egy büfészakma, nem jó semmire. Telített a szakma de nagyon. A megyémben havonta egyszer hirdetnek ilyen munkát arra meg vagy százan jelentkeznek. végzett társaim nagy része külföldön dolgozik én egy ideig könyvesboltban dolgoztam 3 hónapig majd 6 hónapig közmunkán. Most munka nélküli vagyok kb 3 hónapja és még ki tudja meddig... szakmát fogok váltani valószínűleg...
2016. máj. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!