Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vannak jó tanárok a magyar...

Vannak jó tanárok a magyar oktatásban (nem csak szorványosan)?

Figyelt kérdés

Sajnos én amíg eljutottam az egyetemig, csak is unalmas tanárjaim voltak, illetve olyan aki pszichopata volt és teljesen látszott rajta, hogy kényszerből tanít csak.

Az a kérdésem, hogy én fogtam ki rosszul, vagy általánosságba mással is ez van.

Na jó 2-3 jó tanárom volt, de ez 3 suli hozta össze...



2016. febr. 3. 23:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Általánosban az alsós ofőm, a német tanárnőm és a felsős magyartanárnőm volt jó.

Gimiben a történelem, a kémia, a biológia és a magyartanárnőm volt szintén jó.


Szerintem nagyon kevés jó tanár van. Inspiráló tanárból pedig még kevesebb. Ez sajnos nagyon rossz irányba fog vezetni.

2016. febr. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Általánosban az alsós tanáraim kivétel nélkül nagyon jók voltak. Felsőben csak a történelem tanár volt aki tényleg nagyon tudott tanítani, figyelmet fenn tudta tartani.


Gimiben az osztályfőnököm. Matematika és fizika tanár volt. Fizikát nem jól tanított, de matekot nagyon. Megszerettem és rengeteget fejlődtem, 21 pontos matek felvételivel kerültem oda és végül emelt matekot csináltam, 87 %. Német nyelv volt a második nyelvem, négy év alatt 4 különböző tanár volt, de aki harmadikban tanított, igazgatóhelyettes. Na ő nagyon türelmes volt és az egész csoport többet tanult, mint az addigi 2 év alatt együtt. Kb ők ketten, akik tényleg kiemelkedően jók voltak gimiben.


Aztán jött az egyetem, ELTE matematika. Minden egyes tanár fantasztikus. De főleg az intézet igazgatója. Az a szenvedély ahogy tanít, meg a tudása, fantasztikus. Illetve még vannak tanárok, akik hihetetlenül jól tanítanak, lelkiismeretesek, mindent alánk raknak hogy teljesítsük és megértsük az anyagot. Ez egy teljesen más világ.

2016. febr. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez ott kezdődik, hogy a jó az nagyon relatív. A tanár szeretete/munkája függ a tantárgytól is. Én általánosban megutáltam a matekot pl. a tanár miatt és középiskolában sem rajongtam érte, mert nem voltam rá képes, de a tanárommal jóban voltam, mert tiszteltem emberileg.

Ma sajnos nagyon sok olyan tanár van, aki egyszerűen nem való annak, ami.

2016. febr. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy vannak. Kb. tényleg ilyen arányban, 10%.


Csak az lehet jó tanár, aki szereti, amit tanít.

Tanító meg, aki őszintén szereti a gyerekeket.

2016. febr. 5. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem speciel a biosz tanáromon kívűl mindenki jól, lelkiismeretesen tanít. A biosz tanárom is csak azért béna, mert szörnyen határozatlan.
2016. febr. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Persze, hogy vannak. Sajnálom, hogy neked nem adatott egy ilyen élmény.

Elképesztő úgy ülni órán hogy a tanár minden szavát iszod.

Egy panaszom sem lehet, általánosban imádtam a tanárai, gimiben pedig ők indítottak el, hogy én is tanár legyek :) nehéz lenne felsorolni, hogy kik :)

Az ELTE-n is hihetetlenül inspiráló tanárokkal találkoztam (töri-angol szakos vagyok)

Szóval, még szép, hogy vannak :)

2016. febr. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezért is az ELTE az ország egyik legjobb egyeteme! :)
2016. febr. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szerintem ez szubjektív is. Nálam voltak/vannak olyan tanárok, akiket én kedvelek, mások viszont nem, de van/volt fordítva is, van, akit én nem bírtam, más meg lelkesült érte. Meg szerintem tanárnál is van, hogy valaki az osztályban bizonyos embereket jobban kedvel, mint másokat.

De szerintem az is a baj, amit az előttem lévők írtak, hogy sok olyan ember is elvégzi a tanárképzőt, aki valójában nem lenne alkalmas tanárnak és/vagy nem igazán szereti a munkáját, nem tud fegyelmezni, stb...

2016. febr. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8 helyesírási hiba, emellett szórendi probléma is van a kiírt kérdésben, azt hiszem, a diákokkal is gond van, nemcsak a tanárokkal. Hogy a kérdésre is válaszoljak, inkább csak szórványosan.
2016. febr. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!