Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » OE vagy PTE villamosmérnökin...

OE vagy PTE villamosmérnökin tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Németül tanultam inkább, igy angolul nem tudok...ezért azt tervezem, hogy egyetem alatt angolul is megtanulok, mert a legtöbb helyen követelmény...s ez gondolom nem menne egy erős BME-n meg félek , hogy csak szenvedéssel, csúszással tudnám elvégezni...ezért gondolkodom a PTE s az OE között...PTE csak azért lenne jobb mert Pécs elég közel van, Pesttel ellentétben. Persze az OE elismertebb...Mennyire számít, hogy hol végzem el ? Ti mit gondoltok ?

2016. febr. 4. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Jó a pécsi egyetem, de a műszaki kar sajnos kivétel. Gyenge, több állshirdetéssel is találkozni, amiben az áll, hogy "Pollácksok kíméljenek". AKármelyik másik karról lenne szó, szívesen ajánlanám a PTE-t, de a műszaki képzés elég silány.
2016. febr. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia

Én ÓE-KVK-n tanulok, szeretem a sulit, bár nagyon nehéznek érzem, de teljesíthető.

Pécset nem ismerem, viszont azt mindenképpen fontold meg szerintem, hogy az ÓE-n (BME-n is) minden évben 4-500-an kezdenek, és bár sokan kihullanak, de így is van 5 szakirány, és ezeken belül 2-3 modul, sokkal több lehetőség, a szakma minden területét lefedi.

Egy vidéki intézményben, ahol 30-an kezdenek, és ebből is 10-en otthagyják, ott általában csak 1-2 szakirány van, hiszen ott nincs annyi labor, illetve oktató sem.


Egyébként én is unom már Bp.-t, mint várost, szívesebben tanulnékbegy vidéki városban, dehát ez van, emiatt jelentkeztem ide, és emiatt nem megyek át, meg ugye az elismertség.

2016. febr. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 qwertzoo ***** válasza:

"több állshirdetéssel is találkozni, amiben az áll, hogy Pollácksok kíméljenek"


Csak egyet mutass!

De nem hinném, hogy tudsz, mert ilyen nincs!


A munkáltató tesz rá, hogy hol végeztél.

Ezért is van pl az állásinterjú...

Bármilyen diploma annyira elég, hogy behívjanak egyre és majd ott kell eladnod magad... amit nem a főiskolán bemagolt képletekkel fogod.

2016. febr. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vodafonelive ***** válasza:

1-es, kérlek mutass ilyen hirdetést, mert engem érdekel, ha már Pollackra járok.

3-as, én már hallottam állásinterjút, ahol volt beugrókérdés, legyen az egy képlet.

2016. márc. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!