Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vizsgaidőszak. Nem bírom!...

Vizsgaidőszak. Nem bírom! Hogy tanuljak meg ennyi anyagot? :' (

Figyelt kérdés

jövőhéten 2 vizsgám lesz,egymás utáni napokon.az egyiken majdnem 100 tétel van(defíníciók).+beugrónak eldöntendő kérdések. erre ti hogy készülnétek??


a másik tárgyra egész félévben nem jártam be.de megvettem a könyvet és elvileg elég elolvasni, töltelék tárgy.


ha ezt túlélem még lesz utánavaló héten 3 vizsgám egymás utáni napokon..

utolsó héten is lesz még 2.

komolyan elegem van már:S így is már letudtam csomó tárgyat.de szinte mindenből vizsga van, nem félévközben letudva..


szóval ti hogy motiváljátok magatokat? annyira nincs kedvem ehhez.. egyátalán hogy tanuljak meg ennyi tételt jövőhétre?:/


2016. jan. 7. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Én mindig arra gondoltam, hogy ha a csoporttársaim (akik között már bocsánat, de sok hülye is volt) megcsinálják, akkor én is meg fogom csinálni. Meg hogy előttem már annyi hülye elvégezte, hogy akkor nekem miért ne menne? :)

És persze sokszor kértem a sorsot, Istent, mindenkit, hogy legyen szerencsém :) És be is jött. Volt, hogy csak az első két tételig jutottam el, a többire már nem volt időm. A másodikat húztam, 5-ös lett :D

2016. jan. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tervezésen műlik. Első és legfontosabb, hogy minél jobban széthúzom a vizsgákat (hetente egy vagy két vizsga max). A bukó tárgyakat a vizsgaidőszak legelejére kell tenni, hogy bukás esetén legyen több alkalom uv-re. A könnyűek mehetnek a végére. Ami nehéznek tűnik, azzal év során rendszeresen foglalkozom.


Most, hogy már benne vagy a lecsóban, milyen segítséget nyújthatnánk? A csoporttársaidra támaszkodj; amit nem értesz, ők majd elmagyarázzák.


Ami nekem nagyban segít, az a vizsgák előtti közös tételátnézés. Leülünk öten-hatan és az összes tételen átmegyünk, ilyenkor mindig kitisztulnak részletek, illetve más szempontból is kapok rálátást az adott témára. Ez vizsgán hasznos lesz.


Persze, ha nem vagy tagja ilyen csoportnak, akkor az egyetem elvégzése sokkal nehezebb lesz. Sok sikert.

2016. jan. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem 6 vizsgám volt ebben a félévben, 3 pedig még hátravan. Félelmetes, nekem ez az első vizsgaidőszakom és vért izzadok kb, de eddig az összes tárgyam ötös, tegnap vizsgáztam először "csak" négyesre... Most jönnek majd azok a tárgyak, amikből esélyes, hogy meg fogok bukni. :( Eddig nem is tanultam rájuk, mert vagy a tanár idegenített el a tárgytól, vagy nem volt rá időm... Elég sokat tanulok, évközben is próbálkoztam, van egy-két tárgyam, amihez volt szeminárium, azokból könnyebb most vizsgázni. Egyébként szerintem erre nincs egy kollektív jó módszer, mindenkinek más jön be. Én pl. utálok más emberekkel együtt tanulni, szeretem magamat tartani a saját tempómhoz, ezért se vedd szerintem szent írásnak az előttem szóló véleményét! :) Persze mindig jó, ha van kitől jegyzetet kérni, de ez talán megoldható minden esetben. Keresd meg azt az időpontot, amikor a legjobban tudsz tanulni a nap folyamán, bár néha egész nap kell, akkor a nehéz részeket hagyd a produktív időszakara. Én pl. éjszakánként tudok a legjobban tanulni, mert addigra már elfáradok annyira, hogy ne kezdjek el kérdésekre válaszolni ezen az oldalon, vagy ne akarjak elkezdeni főzni, takarítani. Akkor csak leülök, és csinálom, senki nincs fent facebookon, akivel beszélni tudnék, stb... :) Már az alváshiány sem visel meg annyira, csak felkelni nehéz, de ha magamhoz tértem utána olyan, mintha 8-10 órát aludtam volna ,estére sem fáradok el. Engem a sikerek hajtanak valamennyire, nem akarok rossz jegyet kapni, szereték ösztöndíjat, mivel nem vagyok nagyon eleresztve anyagilag. Ez is egy ok.. :D Sajnos.. Néha tanulós blogokat olvasgatok, memóriatippeket, képeket nézegetek esztétikusan elkészített jegyzetekről, felírom a céljaimat.. Ilyenekkel próbálom még motiválni magamat. :) Meg hát a cél, hogy jó szakember legyek, így muszáj mindent alaposan tudni, nem akarok később beégni, hogy bocsi én ezt-meg ezt nem tanultam meg... Elkezdeni a legnehezebb, szóval csak ügyesen, vedd rá magad, már nincsen sok hátra. Eddig nekem is egymás utáni napokon voltak a vizsgáim, jövő héten kettő lesz egy azonos napon, de ez nem az én hibám, gyökér módon vannak meghirdetve a vizsgáim sajnos. :( Kitartás!
2016. jan. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

énis próbáltam ösztöndíjra hajtani, de ebben a félévben nem hiszem,hogy meglesz.:/

köszi a tippeket!

a csoportban tanulás nekem se megy annyira, de volt rá példa. gyakorlatokra inkább netes segítő videókat használok. de elméletnél nincs mese, meg kell tanulni,beseggelni. :/

2016. jan. 7. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!