Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemről átjelentkezni?

Egyetemről átjelentkezni?

Figyelt kérdés

Tanulok most egy szakon. Félévkor megbuktam 1 tantárgyból, és igazság szerint rájöttem h a színvonal nem "az igazi"


át tudok menni egy másik város egyetemére? azonos szakra, elölről kezdeném az nem számít.


Hogy jobb ha most ki iratkozok és nem kell visszafizetnem semmit vagy átjelentkezek júniusban?

február 14.ig ha ki iratkozok akk nem kell fizetnem igaz ?


2016. febr. 6. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a helyedben, ha mindenképp máshova szeretnék átjelentkezni, akkor kiiratkoznék az egyetemről és dolgoznék addig. És újrajelentkezel. Ha már úgyis kuka az egész, legalább dolgozol és szerzel pénzt.
2016. febr. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elvileg van lehetőséged átiratkozásra, de 99,99% ,hogy csak önköltséges képzésre. A másik lehetőség ,hogy a felvételi eljárásban most újra jelentkezel és augusztusban beiratkozol, az eddig megcsinált tárgyaidat el tudod fogadtatni ( jó mondjuk ez függ a két intézménytől is, például a BME nem nagyon fog befogadni Gábor Dénesen megcsinált tárgyakat). Abban igazad van, hogy ha 1 félév után kiiratkozol akkor nem kell pénzt vissza fizetned. Illetve utánanézhetnél ,hogy ez akkor is igaz-e, ha netán most passzív félévre mennél. Passzív félév alatt vállalhatsz diákmunkát ami nagyban megkönnyíti a meló keresést.
2016. febr. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha biztosan folytatod a tanulmányaidat majd, akkor nem kell kiiratkoznod. Mert ha most felvételizel és felvesznek bármely egyetem/főiskola bármely szakjára és szerzel bármilyen diplomát akkor erre a félbehagyott képzésedre sem kell fizessél semmit. Ezzel egy állami féléved elment, de van még legalább 11. Ha biztosan folytatod és diplomát fogsz szerezni, akkor menj passzívra, hogy ne menjen több államisod és vállalj diákmunkát egy diákszövetkezeten keresztül, amit passzivosként realizálhatsz. Kiiratkozni csak akkor érdemes, ha biztosan nem folytatod sehol az egyetemet/főiskolát.
2016. febr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!