Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvosi laboratóriumi és...

Az orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus alapszakkal mennyire van munka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg orvosira készülök, de az egészségem és az anyagi helyzetünk nem épp a legjobb, úgyhogy nagyon bizonytalan vagyok mindenben. Ráadásul pár évvel "túlkoros" is vagyok már.

Elkezdtem egy mérnökit, de félbehagytam, mert bár ment, de nem az én világom. Minden újraérettségizés nélkül lenne 423 pontom erre a szakra, de nem tudom, hogy megérné-e. Több kérdést is láttam már az oldalon, a régebbiek szerint nincs vele meló, alul van fizetve, a képalkotóval van külföldön, de itt csak röntgen asszisztens lehet maximum, stb.


Summa summarum, valaki tudna tájékoztatást adni a jelenlegi helyzetről? A Miskolci Egyetem képalkotójával vajon el lehet-e annyira helyezkedni, mint mondjuk a DE képalkotójával? A labor tényleg alul van fizetve és veszélyességi pótlékkal keres valamit? Esetleg külföldön keresik ezt magyar diplomával? (angolból van felsőfokúm, németül elgagyogok kicsit)

Nem meggazdagodni szeretnék ebből, csak úgy megélni, hogy ne fájjon a fejem a számlák miatt.

Nem kevés rá a ponthatár, de megéri-e annyira erre a szakra menni? A DE nyílt napon meglehetősen lebecsültnek láttam az egyetemen belül.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2016. febr. 9. 23:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Magyarországon tanulhatsz bármit, bárminek, a munkahelyek fullon vannak . Elhelyezkedni (?) csak elhalálozási sorrendben .
2016. febr. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Előzőt ignoráld, mert semmi köze a munkaerőpiachoz, és tipikus hülye magyar felfogással rendelkezik. Az USA-ban ilyen mentalitás nincs, ott mindenki dolgozik is, a nagy baj, hogy itt ilyen a felfogása a többségnek.

[link]


Amúgy itt a statisztika, annyira nem lehet elhelyezkedni, mert fullon vannak a munkahelyek, hogy a végzettek több, mint 80%-a talált állást, közülük is a többség diplomás állást. Akkor mit hordott össze az első?

2016. febr. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A barátnőm a PTE-n csinálta, azóta is ebben dolgozik MRI és CT felvételeket készít. Ha jobban beszélne nyelvet külföldre menne, több a pénz.
2016. febr. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Annyira nem tudom, hogy mi legyen :( ha reálisan belegondolok, akkor nem nekem való az orvosi,ha meg elengedem, akkor úgy érzem, hogy ez nem helyes.

2016. febr. 10. 10:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Esetleg, ha emelt biológia és emelt kémia, vagy emelt fizika érettségid van, és bizonytalan vagy az orvosiban, akkor van még fogorvosi, vagy gyógyszerész. A gyógyszernek nehezebb a kémia, mint az orvosinak, ott arra mennek, orvosin az anatómia, biológia az erősebb, de ott is van biokémia, biofizika stb.
2016. febr. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*gyógyszerésznek
2016. febr. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Még nincs emeltem, de járok felkészítő tanfolyamokra. Nehéz, mert már 13 éve vágyom rá, tudom, hogy szellemileg menne, de rossz a tesi-lelki egészségem. Túlzottan kiszámíthatatlan vagyok :( Köszönöm amúgy, hogy próbálsz segíteni!
2016. febr. 10. 12:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi lett a sorsod kedves kérdező?
2017. júl. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!