Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Turizmus-vendéglátás. BGE...

Turizmus-vendéglátás. BGE vagy BCE? Hol neccesebb a matek? És megéri-e a BGE gyakorlatorientáltsága?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy már volt több ilyen kérdés is, de a lehető legfrissebb vélemények érdekelnének meg, hogy vajon változtat-e bármin is, hogy már a BGE is egyetemi "rangot" kapott.

2016. febr. 9. 23:59
 1/6 anonim ***** válasza:
BCE-n neccesebb. Megéri-e? Nem éri meg turizmus-vendéglátást tanulni.
2016. febr. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A követelmények szerintem nem változtak, ma már nem sok különbség van egyetem és főiskola között, mivel mindenütt alapképzés, osztatlan képzés és mesterképzés van. Egyébként egyetértek az előző hozzászólóval, a turizmus-vendéglátás nagyon telített szak, a legnehezebben elhelyezkedő szakok között tartják, és a végzettek nagy része nehezen kap állást.
2016. febr. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Épp ma halottam a hírekben, hogy a kormány alakítja át a Magyar Turizmus Zrt-t. Nagyobb hangsúlyt helyeznek a turizmusra, így több munkahely lesz. Tehát feljövőben lehet a szak.
2016. febr. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én jelenleg is turizmus-vendéglátást tanulok a BGE-n és hát igen, a matek, statisztika, közgazdaságtan és ehhez hasonló tárgyak elég neccesek azért, tanulni kell na. Átlagban is minél jobban kell teljesíteni a választható szakosodás (szálloda vagy vendéglátó szakirány) miatt. Én nem érzem hogy bármi olyan nagyon változott volna a néven kívül, a követelmények maradtak a régiek. Összességében a suli véleményem szerint nehezebb, mint amilyennek tűnik elsőre :D és abban sem vagyok biztos hogy megéri ezt tanulni..de mi az amit igen?!

Plussz ingyen reklámként az egyetemnek még hadd tegyem hozzá, hogy már végzett, mint BGE-es mind BCE-s ismerőseimtől is azt hallom a BGE-t jobban szeretik a szakmában, de persze ez is emberfüggő. Manapság minden a jó kapcsolatokról és arról szól hogy mennyire tudod eladni magadat. :)

2016. ápr. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! Főleg a szakmabeli elismertségről szóló részért, mert amúgy is éppen azon gondolkoztam, hogy amíg még lehet sorrendet váltlztatni megtegyem-e. Meg valahogy mindig is bennem volt a kérdés, hogy oké, hogy minden közgázos esetben rávágják, hogy a Corvinus a csúcs, de vajon ez minden szakr igaz-e? És most azért választ kaptam a kérdésemre ;)
2016. ápr. 21. 23:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit! Egy éve ilyenkor én is ugyan ebben a cipőben jártam, szóval megértem. :)
2016. ápr. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!