Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanári minor az mitől "tanári"?

A tanári minor az mitől "tanári"?

Figyelt kérdés
Történelem alapszakos hallgató vagyok az ELTE BTK-n és a neptunban láttam, hogy a minor kinálatban vannak úgynevezett tanári minorok is. Ez miben más mint a sima (nem tanári) minor? Ha azt elvégzem akkor, azt a (minor) tárgyat taníthatom, az alaptárgyamat (történelem) pedig nem?

2016. febr. 11. 00:16
 1/1 anonim ***** válasza:

A tanári minor az valamlyen másik nagy szakról van, pl. töri vagy matek, infó, angol stb. Vannak még szakon belül szakirányok/specializációk mondjuk te középkortörténész akarsz lenni, vagy érdekelnek a segédtudományok.

Ha elvégzed a tanári minort, ha nem, ezzel így már nem fogsz tudni tanítani, hiszen 2016. szeptemberében indul utoljára tanári mesterképzés. Ha még élne a tanárképzésben a bolognai rendszer, akkor pedig a törit is taníthatnád, természetesen, és a választott tanári minort is. Nálunk (SZTE) úgy volt, hogy alapkézés 90 kredit törzstárgyak, 50 kredit minor, 10 kredit pedagógia-pszichológia előkészítő modul (vagy szabadon választható a nem tanári pályára készülőknek).

Jelenlegi redszerben osztatlan tanárképzés van. Ha tanár szeretnél lenni, és az intézményedben van lehetőség osztatlan tanárképzésben részt venni, a helyedben MÁR MOST megkérdezném, van-e lehetőség kreditátvitelre, vagy hogyan tovább, mert kérdésed alapján azt gondolom, most vagy második féléves... nem mindegy, hogy mennyit-hogyan tudsz elszámoltatni. Ha tanár akarsz lenni, és nem fogadják el az eddig megszerzett kreditjeidet, akkor érdemesebb szeptemberig pihentetni a tanulmányaidat.

Ha most elolvasod még akár tudsz is jelentkezni osztatlanra.


De hogy egy kis vigaszt is nyújtsak: van egy minorom, amiből egyszakos tanári diplomát szeretnék csinálni (már végeztem mesterképzésen tanárként). Megérdeklődtem, hogy ha szeptembertől nem tudom elkezdni, akkor mik a lehetőségek... azt mondták, még nem tudják pontosan, de lesz valami lehetőség rá.

Szóval elég bizonytalan, de valami lesz. :D


Ne haragudj, ha zavaros lett a válaszom, de azért remélem, hogy értetted. Először is döntsd el, hogy szeretnél-e egyáltalán tanár lenni.


Sok sikert!

2016. febr. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!