Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most olvastam, hogy 2016...

Most olvastam, hogy 2016 szeptemberében indulnak utoljára tanári mesterképzések. Szeptemberben kezdtem az alapképzést, tanár szeretnék lenni! Mi a teendő? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

2015 szeptemberében kezdtem az anglisztika szakot alapképzésen, tehát most vagyok elsőéves. Úgy terveztem, hogy az első 3 évet elvégzem alapképzésben, utána pedig a 2 éves mesterképzést, ám nemrégiben olvastam, hogy ez a rendszer kifutóban van. Mit kell tennem, ha tanár szeretnék lenni? Át kell jelentkeznem osztatlan tanárképzésre? Ha igen, mikor? Mi ennek a módja?


(Egyébként a gimnázium befejezése után azért jelentkeztem alapképzésre, mert akkoriban még nem tudtam, pontosan mi is szeretnék lenni. Mostanra viszont eldőlt.)



2016. febr. 8. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Át kell jelentkezned, illetve újrafelvételizned.
2016. febr. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ! Természetesen ment a zöld kéz. És mi ennek a menete?
2016. febr. 8. 13:20
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Minek? Az újrafelvételizésnél felvételizel most 15-ig, és kész.

Ha át tudsz jelentkezni, annak menetéről neked kell tájékozódnod helyben.

2016. febr. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ma éjfélig jelentkezz osztatlan tanárképzésre!!! Valamint kérdezd meg azt az intézményt, ahol a tanárképzésben szeretnél részt venni, hogy az elvégzett krediteket milyen mértékben tudnád elismertetni (esetleg van-e lehetőség előzetes kreditelismerésre). Jobb ezzel tisztában lenni már az elején. Ha nagyon kevés, akkor inkább passziváltasd magad erre a félévre, ne fogyjanak feleslegesen az államilag támogatott szemesztereid. Addig is tudsz diákmunkában dolgozni, angolnyelv-tudással még kelendő is leszel!

Sok sikert!

2016. febr. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, utolsó válaszoló! :)
2016. febr. 15. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!