Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti mit választanátok? ("Büfész...

Ti mit választanátok? ("Büfészak, vagy egy "jobb" OKJ? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagy dilemmában vagyok. Nemsokára lejár a felvételi jelentkezési határidő, és még mindig nem tudom mit csináljak. Szeretnék diplomát szerezni, de tudom hogy a mérnök, orvos, gazdasági nem menne.

Minek lenne több értelme? Ha szereznék egy ún. büfészakon diplomát, vagy mondjuk egy OKJ pénzügyi-számviteli ügyintéző és mellé egy mérlegképes könyvelő?


Ti mit mondanátok?

Köszönöm előre is!


Üdv.


2016. febr. 11. 09:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
81%
Ja es a felsooktatasi szakkepzes allami reszere is alacsonyak a ponthatarok 260-300 kozott vannak egyetemtol es szaktol fuggoen
2016. febr. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Igen ez is egy jó megoldás lenne.

Köszi Nektek!

2016. febr. 11. 10:39
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
menj pénzügy-számvitel FSZ-re, közben csinálj javítóérettségit aztán folytasd az alapképzésen. :)
2016. febr. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
71%
Ha készülsz az érettségire abból a tárgyból,ami beleszámít a felvételire,emeltezel belőle,meg lehet rá a pontod. Nekem is tök gagyi jegyeim voltak a gimiben,de az érettségim meg tök jó lett,mehettem volna kb bármelyik szakra,csak elcsesztem,mert nem is jelentkeztem,mert hogy úgyse...inkább jelentkeztem okj-sre,és csak az után.mentem egyetemre,mondhatni elpazaroltam két évet, csak otthon ülni sem akartam,ha meg belekezdek valamibe,azt nem szeretem félbe hagyni. Szóval jelöld be,ha tetszene,sose lehet tudni!
2016. febr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
48%

Egyet értek a 7es válaszolóval, attól valami nem orvos,mérnök vagy gazdasági még nem büfèszak..amúgy kérdező te is, mint oly sokan rosszul használjátok a kifejezést,ugyanis büfèszaknak hagyományosan a bölcsészetet ès az andragógiát mondják..ezeknek semmi értelmük nincsen,elképzelni sem tudom mire jó pl egy bölcsés diploma oO

Én a szociológiát,pszichológiát inkább tömegszaknak hívnám, btw ugyanúgy mint a közgazdaságot ès jogot..a kérdésedre válaszolva,szerintem az ember nem úgy választja meg magának mit akar csinálni élete nagy részèben,hogy ha nem leszek mérnök majd leszek orvos.. te itt felsoroldat a 3 legkelendőbb szakmát világ szinten,amelyekben az a legjobb hogy teljesen különböznek egymástól.. azt mondod leginkább gazdasági vonalon képzeled el magad,de túl magas a pontszám? Akkor végezz el egy olyan okjt amit pontszámban beszámít az adott egyetem (ezt majd nézd mert,mert egyetem válogatja mit fogad el)..az mégjobb lehet,amit itt páran már tanácsoltak,hogy az egyetemek szoktak indítani fsz,foszk képzèseket amit ha elvègzel nem csak megismered az ottani életet(hisz ugyanazok a tanárok tanítanak ott is mint az egyetemen),de jóval könnyebb dolgod lesz a felvételinél..

2016. febr. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
81%
A pénzügy-számvitel fsz nagyon jó megoldás, mert így egyetemen tanulsz, és magasabb szintű oklevelet kapsz, mint a sima okj, ha mindenképpen hasznát veszed a munkahelyeden, és kamatoztatni tudod a szerzett ismereteket. Amúgy alapképzést javasolnék, és nincs olyan, hogy büfészak, bölcsész szakok közül is esetleg a szabad bölcsészet a gyenge, de a többivel mind nagyobb eséllyel talált akár más szakterületű adminisztrációs állást, mint nélküle. A diploma ma már szinte érettségivel egyenértékű, és sok helyen kell.
2016. febr. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, mérlegelni fogok a tanácsaitok között. :)


Elnézést, hogy rosszul fejeztem ki magam és ha ezzel valakit megbántottam.

Egyébként jómagam is "büfészakot" tanulnék, ha emellett döntök, tehát én egyáltalán nem így vélekedem a szakokról mint sokan mások.

Mint mondtam így könnyebben megértitek mit is szándékozok kérdezni.

2016. febr. 11. 11:24
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Büfészakos diplomával rendelkezem, hátha segítség az én tapasztalatom: Minden egyes diploma annyit ér, amennyi energiát belefektetsz. Valóban jóval könnyebb teljesíteni egy ilyen szakon, mint mondjuk pénzügyön, vagy orvosin, de ha szorgalmas vagy, és valóban akarod, akkor ezek mellett sok pluszt bevállalhatsz, ami később jól jön. TDK, pályázatok, versenyek, gyakorlati helyek, diákmeló. Emellett, ha a suliban jól teljesítesz( mert itt is lehet ám bukni), és nem a "mindegy, csak legyen meg a kettes" mentalitással viszed végig, akkor a tanárok figyelmét is felkeltheted, akik már a szakmában dolgoznak, a kapcsolatok pedig megfizethetetlenek. Tanulhatsz ezek mellett még nyelveket is, és ha valóban a három évet így tolod végig, jó helyekre lehet kerülni büfészakos diplomával is.


DE. Nekem ez csak azért érte meg így, mert ez volt az álmom. Nem hiszem, hogy te ugyanilyen lelkesedéssel vetnéd bele magad mondjuk egy pályázatírásba, ha egyébként baromira nem is érdekel az, amit tanulsz. Így csak kínszenvedés, és így a diplomád is csak egy papír lesz, mindenféle plusz, és háttértudás nélkül. Ezért én feleslegesnek tartok erre időt, pénzt áldozni.


A helyedben elmennék az OKJ-re, közben emelt érettségiznék, próbálnék plusz pontokat összeszedni, hogy bejussak az álomszakra. Minden szak nyűg, és lehet bukdácsolós, ha nem szereted! Ez alól a büfés képzés sem kivétel, ott sem mindenki jut ám el diplomáig.


Summa summarum: Csak olyat csinálj, amit teljes erőbedobással akarsz, és tudsz csinálni. Csak úgy van értelem.

2016. febr. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. :)

Valószínűleg megpróbálom akkor a pénzügy FSZ-t, és majd a későbbiekben meglátjuk mi lesz. :)

2016. febr. 14. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!