Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyen érdeklődéssel milyen...

Ilyen érdeklődéssel milyen felsőoktatási intézménybe menjek?

Figyelt kérdés

Angol nyelv érdekel nagyon, már középfokú nyelvvizsgám van és emelt érettségit fogok tenni a tantárgyból. Emiatt gondolkodtam az anglisztikán vagy ehhez hasonló.


Rajz is közel áll hozzám, grafikus szakma is tetszik, bár ebből nem vagyok kimagaslóan jó.


Ezt a kettőt leszámítva még a földrajzzal kapcsolatos dolgok jöhetnének szóba.


Sajnos nem vagyok képben e téren, még az alapfogalmak se tiszták, gondolok itt arra, hogy mi az az alap -vagy mesterképzés...


Segítenétek megköszönném.



2016. febr. 11. 13:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2016. febr. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

anglisztika szak(alapszak)-nem lehetsz tanár vele, tanítani tehát hivatalosan nem lehet az anglisztika alapszakkal,fordítóként szakosodással mehetsz fordítani, de tolmács nem lehetsz vele


anglisztika alapszak elvégzése után célszerű mesterszakra menni és úgy már taníthatsz(vmi pedagógia mesterszakkal,tanári mesterszakokkal)


tanár illetve tanítói szakokat javasolnám a figyelmedbe, minden egyetemen van szinte tanári kar


eltén van 5 éves tanári képzés,osztatlan alapszak,mellyel kétszakos tanár lehetsz,pl angol tanári-biológia tanári

(egyszakos tanár manapság nincs,kivéve amit az elején mondtam,h anglisztika+2éves mesterszak)

2016. febr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Wow, köszi első, hatalmas segítség volt.


Neked kedves második viszont tényleg köszi, ha még tudnátok ilyen bölcsességeket írni, az jó lenne, mert ezek tényleg segítségemre vannak

2016. febr. 11. 20:58
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az agrár szakok érdekelnének.
2016. febr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az anglisztika alapszak (3 év) mellett/után (általában posztgraduális képzés), ha elvégzel egy fordító-tolmács képzést (a nagyobb egyetemeken szerintem van, az SZTE-n biztosan), akkor alapszakkal is lehetsz tolmács és/vagy fordító.
2016. febr. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Agrarszakokon mint latom nagyon kell a matek, de ezt elfelejtettem írni, hogy az ilyenek teljesen ki vannak zárva, mert sajnos rettenet rosszul megy...
2016. febr. 13. 12:15
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem minden agrár szakon fontos a matek ott van pl a természetvédelmi mérnöki, vagy a vadgazda elvileg ott nem olyan vész.
2016. febr. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
kettesnek üzenném, megszüntették a mesterszakos tanárképzést ;)
2016. febr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Angol nyelv érdekel nagyon, már középfokú nyelvvizsgám van és emelt érettségit fogok tenni a tantárgyból"

Ha van közép fokú nyelvizsgát minek teszel emelt érettségit, a nyelvizsgával váltod ki az érettségit, vagy ha 60 %-nál jobb az emelt érettségid akkor nyelvizsgát kapsz közép szinten. Ez nekem nem tiszta... Azért anglisztika jól hangzik, de angolt akarsz orvérzésig tanuli ? lehet szeretnéd, nem tudhatom, ha jól mennek a nyelvek tanulj meg még 2-3 nyelvet !

Földrajzal kapcsolatos, sajnos ma már nem tudod elválasztani a földrajzt és az informatikát, ezelőtt 20 évvel még ezzel nem volt gond, itt volt szó a tanári pályáról nem javasolnám a mostani helyzetben, és magyarországon állami alkalmazoittnak lenni szivás, egy eladó többet keres mint egy diplomás a közszférában.

Megnézném a földmérő szakokat, földrajz kell hozzá, és az angol tudás sem elhanyagolható a programok miatt, sok mérő műszeren nincs is magyar nyelv, vagy jó néhány programon. Mi kell hozzá ? bizony nem csak földrajz, hanem informatika, matematika, viszont cserébe lesz normális fizetésed és az angolt is használhatod, így magával az angolal sokra nem mész, van egy ismerősöm ő valami gazdasági szakot tanult pesten full angol nyelven, ha úgy vesszük az is földrajzzal kapcsolatos, csak a gimnáziumi földrajz eléggé széles kifejezés, mert a kőzet felismerés, meg a gdp fogalmát is ott tanítják ....

2016. márc. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9, nem lehet kiváltani nyelvvizsgával az érettségit...

Mondjuk nem értem, hogy minek döntöd el előre kérdező, hogy emeltezni fogszangolból, ha lehet, hogy nem is fogják kérni a választott szakodon.

2016. márc. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!