Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kölcsey Ferenc Gimiben milyen...

Kölcsey Ferenc Gimiben milyen az angol szóbeli?

Figyelt kérdés
Milyen témákról kell beszélnünk, lesz Listening? Tesznek fel kérdéseket is vagy folyamatosan beszélnem kell? Kicsit izgulós vagyok és nagyon félek,hogy elrontom a szóbelit...bármilyen segítség jól jön :)

2016. febr. 12. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell aggódni, nagyon barátságosak a tanárok. Itt a részletes beszámoló, amit anno a szóbeli után, egyik barátom küldött:

Odaállítottak a terem elé egy tavaly felvételizőt, aki megnyugtatta az ideges szóbelizőket. Egy valaki nem jött el így előrecsúsztunk a listában, szerencse, hogy jóval előbb odaértünk. (min. 20 perccel előbb kell). A két szóbeliztető tanár brutálisan jófej volt, az egyik egy fiatalos srác, aki 1 éve tanít ott, a másik pedig egy középkorú nő. Nekem azt mondták, hogy a felelet kb. 5-10 perc lesz... Nos nekem nem annyi volt XD

Elkezdtünk beszélgetni, és szinte haveri társalgás volt angolul, mindenről beszélgettünk a társadalomról, hova jártam suliba, milyen volt, mi a véleményem erről arról... mi akarok lenni ha nagy leszek.. És egyszer csak a férfi tanár a fejéhez csapott, hogy basszus 10 perce lejárt az idő nem kéne itt angolul fecserészni XD Úgyhogy megcsináltam a feladatot ami abból állt, hogy húztam egy lapot amin képek voltak. Családokat ábrázoltak. Leírtam a képeket, utána beszélgettünk, hogy manapság milyenek a családok stb. és megint letértünk a vizsgáról és hárman elkezdtünk ismét angolul fecsegni, és nem is izgultam, sikerült az angoltudásomat fullra kihasználni, úgyhogy teljesen folyékonyan beszélgettünk. Utána 20 perces felelés elteltével már megint a fejükhöz csaptak, hogy mennem kéne már egy cirka 10-15 perce XD De még beszélgettünk kicsit, röhögcséltünk ezen-azon. Még egy feladat volt, hogy témákat kellett leírni és beszélni kellett róluk. (Én a Clothes & Fashion és a Sports-ot kaptam) Miután mindez letelt megkérdezték, hogy elsőnek e jelöltem a Kölcsey-t és mondtam, hogy természetesen. Utána nevetgéltünk és mondták, hogy nagyon szeretnének engem tanítani, és nagyon remélik, hogy viszontlátnak.

Utána kimentem és már óriási sorok voltak XD minden diák türelmetlenül tiporgott odakint. Szóval vicces volt, és nagyon jól sikerült, a feladatok is tökéletesen, de az szinte mellékes volt a beszélgetéseink közben. Amúgy semmimet nem kérték még csak borítékot sem, diákot sem. Én meg cuccokkal teli dossziéval ültem le oda... :"D


A lényeg, hogy csak angolul beszélnek, nincs magyar része. Kint mindenki tiszta görcs volt, míg a barátom teaparti szerűen beszélgetett a szóbeliztetőkkel XD A feladat abból állt, hogy lefordítva voltak számozott lapok, abból kellett egyet húzni. A képekhez meg volt adva téma. És arról beszélgetnek veled 1-2 percet. Utána megnézheted a húzott lapot, amin 6 kép van. Neki a családról kellett beszélni. Nincs listening. A mostani sulidról is kérdeznek.

Ennyi :) Sok sikert a szóbelin :) Egyszerű, nem kell izgulni :D

2016. febr. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél :)
2016. febr. 14. 15:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is felvételiztem angolra de végül nem arra mentem.

Sosem gondoltam volna hogy ezt mondom de nagyon jo volt.

Nagyon izgultam előtte ,de erre nem volt okom.

Az én felvetelimnel 2no volt ,egy idősebb es egy középkorú .Inkabb az idősebb beszélt hozzam .Nagyon kedvesek voltak ,mondtak hogy ne izguljak .Egesz végig angolul beszéltünk .


Névsor alapján szolitanak.Egyszerre csak egy felvetelizo van bent a teremben.Amikor belépsz köszönsz nekik angolul ,bemutatkozhatsz.

Előtted lesz egy asztal,azon lesz 30 tétel ,kihuzol egyet ,megnezed es elmondod hogy mi van rajta személyes dolgokat is mondhatsz pl.nem tudom kihúzol egy tételt mondjuk az állatokról es mondhatod hogy neked is van stb...


Elmesélted hogy mi van a képen ,utána kérdeznek pár dolgot pl a sulidrol ,hobbidrol,csaladotrol(nem szenelyeseket es nem biztos h kérdeznek).Szoval tanulj meg sokat dumalni.Nem leszel bent sokat kb.10 perc es nagyon aranyosak tényleg .

Tudom könnyű azt mondani hogy ne izgulj de mivel én mar túlestem rajta tudom hogy nem kell :))

Nem kell felsőfokon beszélni a nyelven :)szóval nem kell parázni

Sok sikert!

2016. febr. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, remélem tényleg egyszerű lesz :)
2016. febr. 21. 12:04
 5/8 Em.S válasza:
én az első válaszolóhoz írok, hogy mi van akkor ha én nem tudok olyan jól angolul. Vagy is megérten amit mondanak mindig csak a válaszolás megy nehezen így azért nehezebb lesz beszélgetni? Akkor mit csináljak?
2016. febr. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tudom hogy a kérdésed az első valaszolohoz szólt ,de talán a második is tud rá valaszolni😄😄️

Próbálj meg alap kerdesekre készülni (nem nagyon tudsz de próbáld meg),ha érted a kérdést akkor az mar jo,mondj dolgokat amik random eszedbe jutnak ,annyi hogy legyen értelme .Nem fognak eget rengetően nehéz dolgokat kerdezni.En pl.olyan tételt húztam amire egyáltalán nem számítottam ,es megis tudtam róla mondani dolgokat.Nem kell ráparázni...

Ha nem érted a teljes kérdést akkor meg keress benne egy részt amit értesz es így talán ki tudod következtetni ,ne add fel .Ha esetleg nem jut eszedbe a kérdésre a válasz akkor kérdezd meg tőle hogy el tudna e mondani mégegyszer es az alatt a pár másodperc alatt át tudod gondolni .


Nagyon szimpatikus nekik ha mosolyogsz es a szemükbe nézel ,ha az izgalomtol nem tudsz a szemükbe nézni akkor nézd a szemöldökuket 😄😄nem tudom


Egyébként nekem nem volt se Reading se listening.Sok sikert!!

2016. febr. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jaaj es vlmi fontosat elfelejtettem,NE SZOLALJ MEG MAGYARUL!😊
2016. febr. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Angolul köszönj ,úgy beszélj velük mintha nem ertenenek magyarul
2016. febr. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!