Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Új gimibe megyek. Nagyon...

Új gimibe megyek. Nagyon nehéz lesz megszokni az új helyet?

Figyelt kérdés
Jelenleg 9. osztályos vagyok és pont iskolát váltok. A régi osztályomban nagyon rosszul érzem magam és el kell, hogy menjek onnan, mert nem bírom már tovább. Szóval a Szobi Szent László Gimnáziumból átmegyek a Temesvári Pelbárt Ferences Gimnáziumba és Kollégiumba, Esztergomba. Az iskola egy vallási iskola és kötelezően kollégistának kell lenni. Három hetente lehet haza menni egy hétvégére. Szombaton is van tanítás, szóval 7/6 napot járunk majd suliba. Amikor összegyűlik majd egy hétre elegendő szombat, tehet hét nap + lesz, akkor kéthavonta egyszer itthon lehetek majd egy teljes hetet. A kollégiumban minden nap három óra kötelező tanulási idő lesz, szóval várhatóan jól fogok majd tanulni. Én legalább is mindent bele fogok adni. Arra lennék kíváncsi, hogy mit kellene tennem, hogy elkerüljem ezeket a helyzeteket: Nem szeretem, ha megbámulnak engem a suliba és azt, ha beszólogatnak nekem. Nem szeretném, ha szívatnának engem a kollégiumban. Például éjjel. Szerencsére elég éber alvó vagyok, szóval az nehéz lesz. Remélem, hogy nem lesznek gondok, de mit tehetnék, hogy elkerüljem ezeket a dolgokat? A hasznos válaszokat előre is köszönöm...

2016. febr. 15. 16:33
 1/5 anonim válasza:
Ne hidd, hogy könnyű a válasz. Nem érdemes szorongani, és írásodból, megfogalmazásodból úgy tűnik, értelmes vagy. Egyrészt nagyon össze lesztek zárva, tehát barátságtól kezdve ugratásig minden lesz. Sem feltűnősködni sem olyan buliba belemenni, ami nem az ízlésed szerint való, vagy túlzás, nem kell, óvatosan ki kell maradni belőle. Lesznek ugratások is, nem kell a szívedre venni, ilyenek vagyunk (én valaha voltam) fiatalok. Nem tudom, mit értesz "beszólogatás" alatt (akár fiú, akár lány vagy), de ilyen dumák mennek, össze kell röhögni velük és kész. Aztán telik az idő, és meglátod, már nem te leszel az új, jönnek a még újabbak és (egy kicsit) te is lelkesen szívatod majd őket.
2016. febr. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Legyél laza, vicces, haverkodós, ismerkedj sok emberrel. Így máris nem leszel kívülálló magányos farkas, ezáltal drasztikusan csökken annak az esélye hogy kipécézzenek és szivassanak.
2016. febr. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Vannak ismerőseim akik ebbe az iskolába mentek át azt mondták,hogy jó senki nem panaszkodott. Hamar meg lehet szokni. Úgy tudom kaptok minden nap kimenőt ,nem? Esztergom mwg egész jó hely.
2016. febr. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ceben11 válasza:
mint minden válságos helyzetet, ezt is csak szilárd személyiséggel élheted túl. Tudd mit akarsz, mi a dolgod, kik mellett a helyed, és akkor nem lessz gond.
2016. febr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsokat. :)
2016. febr. 16. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!