Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Újrafelvételi ugyanarra a...

Újrafelvételi ugyanarra a szakra elbocsájtás után. Mivel jár? Kell-e visszafizetni? El lehet ismertetni az eddig teljesített krediteket? Önköltségesre kerülök át?

Figyelt kérdés

2016. febr. 15. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha államisra jelentkeztél, akkor csak államisra kerülhetsz. Újra beiratkozol. Kérelemmel lehet elismertetni aaz eddigi kreditjeidet. A beiratkozás előtt, mikor meg van az új neptun kódod, akkor már a kérvényt legtöbbször a Neptunban beadhatod erre. Ha megszerzed a diplomát nem kell visszafizetni semmit, feltéve, ha ez az újra felvételi az elbocsátás után 1 éven belül van, azaz a szeptemberi kezdés van 1 éven belül.
2016. febr. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, igen , egy éven belül. Köszönöm a választ!
2016. febr. 15. 22:14
 3/7 anonim ***** válasza:
ez így van ahogy a válaszoló írta, de egy fontos dolgot én máshogy tudok: az újrafelvételizés 1 éven belül úgytudom csak a 2015. szeptemberben beiratkozóktól van, de ez nem tuti...
2016. febr. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 Igen, de ez a dátum az ÚJ jogviszonyra vonatkozik. Az való igaz, hogy aki a 2012. szeptember után kezdett szakot hagyta ott, és még 2015. szeptember előtt kezdte újra (hiába 1 éven belül), nem mentesült a fizetési kötelezettség alól. De most már ez a dátum elmúlt, aki újrakezdi, már mindenképp ezután kezdi újra.
2016. febr. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3~as vagyok...

Köszi, és ez tuti? :-)

2016. febr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok: igen, ez tuti.
2016. febr. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az nem lesz benne a diplomádban, hogy újrafelvételiztél-e vagy sem. A diplomádból ez nem fog kiderülni, de nem is lényeg, a lényeg, hogy legyen diplomád. Esetleg a kiállításának dátuma és a születési dátum közötti eltérésből láthatják, hogy valamiért később végezted el, mint ahogy optimálisan elvégezhetted volna, de ez nem jelent semmit. A passzív félévekkel meghosszabbodik a diploma szerzés lehetősége vagy határideje. Max 4 passzív féléved lehet, de egymás után csak kettő.
2018. jún. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!