Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha 6 alkalommal nem sikerül...

Ha 6 alkalommal nem sikerül egy vizsga és megszűnik a jogviszonyom az egyetemmel újra felvételizhetek ugyanarra a szakra?

Figyelt kérdés
3 alkalommal nem sikerült és eléggé félek mi lesz így jövőre. Ha megint nem sikerül akkor újra jelentkezhetek a szakra? Illetve máshol is van ilyen hogy az első szemeszteres tárgyakat a 3. aktív szemeszter végéig meg kell csinálni mert különben kirúgnak? Szóval ha nem sikerül jövőre se a tárgy és emiatt elbocsájtanak jelentkezhetek újra?

2016. febr. 1. 09:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Mármint a kirúgást úgy érted, hogy megszűnik a hallgatói jogviszonyod?

Mert akkor felvételizhetsz újra (akár másik suliba is) és akár el is ismertetheted a meglévő vizsgáidat, ha nincs egyéb meghiúsító ok (pl. tantervi változás, óraszám növekedés, kreditpont változás).

2016. febr. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Igen a kirúgást úgy èrtettem hogy megszűntetik a hallgatói jogviszony. Habár akkor nem teljesen èrtem minek van ez a 6 vizsgás korlátozás ha utána simán újra felvételizhetek ugyanarra a szakra és még a krediteimet is elfogadják (habár ha jól néztem van valami korlátozás hogy csak 90 kreditet számolnak be).
2016. febr. 1. 14:11
 3/5 anonim ***** válasza:

A kreditelismerést mindenképp meg kell kérdezni.

Akkor van gond, ha változik a tanterv.

Volt olyan évfolyamtársam, aki harmadszor kezdte újra.

2016. febr. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Már fogadtattam el krediteket másik szakról, úgyhogy ezt tudom hogy csak akkor számítják be ha nem változik a tanterv vagy hasonló. Éppen ennek kapcsán néztem, hogy egy olyan tárgyat amiből előzőleg egyszer megbuktam az előző szakon úgy van Neptunban hogy ez az első felvétel és ezért gondolkoztam el, hogy erre a 6 vizsgás dologra is érvényes-e, hogy újra kezdik számolni ha újra jelentkezem.

Köszönöm a segítségedet! :)

2016. febr. 1. 15:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha újra jelentkezel, újra felveheted azt a tantárgyat is 3x :D minden olyan mintha megint első éves lennél, csak most vannak meg tantárgyaid! De mindent ugyan úgy felvehetsz 3x:-)
2016. ápr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!