Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE anglisztikával kapcsolatb...

ELTE anglisztikával kapcsolatban segítene valaki?

Figyelt kérdés
Beadtam a jelentkezésemet anglisztika szakra az ELTE-re és a Pázmányra is. A Pázmány egyetem honlapján találtam mindent, amire szükségem lenne. Órarend, hogy mégis mire számítsak, illetve annak az ominózus nyelvi alapvizsgának a kiváltási lehetőségeiről. Viszont az ELTE-n semmi ilyesmit nem találtam. Sem órarendet, sem azt, hogy milyen típusú nyelvvizsgával válthatnám ki a nyelvi alapvizsgát, ugyanis inkább nyelvvizsgázok, amiről papírt is kapok, minthogy ott vizsgázzak, amiért nyelvvizsgát nem kapok. Tudna valaki nekem segíteni?

2016. febr. 16. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt kiválasztod hogy angol spec vagy amerikanisztika (2015-től felvetteknek), és az alapján kapsz egy tantervet.

2016. febr. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen ezzel már én is találkoztam :) Az a baj, én olyasmire lennék kíváncsi, hogy általában hányra mennek reggel, egy nap hány óra van, ilyesmik. Nem budapesti vagyok, a bejárás miatt érdekel a dolog.
2016. febr. 16. 10:51
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát azt sajnos nem fogod megtalálni sehol.. kérdezz meg egy oda járó embert, az tud majd ilyeneket mesélni.
2016. febr. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2016. febr. 16. 12:16
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Órarendet nem fogsz találni, mert ahány diák, annyiféle verzió. Az órákat magadnak rakod össze, és több időpontot is meghirdetnek egy-egy tárgyból, tehát abszolút tudod alakítani. Pénteken általában nincsenek órák, vagy nagyon kevés.


A nyelvi alapvizsga kiváltását nem tudom, hogyan működik, de egy B2-es szintet kell tudni hozzá, ami azért nem olyan nehéz, és egy anglisztikára járó diáktól elvárható, tekintve, hogy az órák nagy része is angolul van.


Ráadásul a szakra bejutni csak emelt szinttel lehet, amihez jár a B2 nyelvvizsga minimum 60% esetén.


És ha lesz egy anglisztika diplomád, akkor senki nem fog rajtad semmilyen nyelvvizsgapapírt számonkérni. A diploma lesz A Papír.

2016. febr. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Igen az emelt angol érettségiről tudok, azt tavaly letudtam. Nem a szint miatt félek tőle, azzal nincs probléma, csak hasznosabbnak tartok egy nyelvvizsgát, mint egy alapvizsgát :)

2016. febr. 16. 14:34
 7/9 anonim ***** válasza:
De ha már van középfokúd, ami ugye a B2-nek felel meg, és az alapvizsga is B2, teljesen felesleges bármilyen nyelvvizsgát idekeverni. :)
2016. febr. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Alapvzsga B2? Hát ez enyhén nyevetséges. Azért sokkal komolyabb mint egy középfok. Én is alapvizsgáztam szóval van róla fogalmam. nem tudom ezt hol olvastátok, az is lehet,hogy hivatalosan így van hirdetve, de az alapvizsga nem középfok!
2016. máj. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
akkor nem buknának rajta ennyien....előző voltam.
2016. máj. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!