Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE (Szegedi Tudományegyetem)...

Lev16 kérdése:

SZTE (Szegedi Tudományegyetem) Műszaki menedzser szak?

Figyelt kérdés
Üdv! Kíváncsi vagyok,hogy mennyit kell tanulni illetve mennyire nehéz ez a szak.Közepes tanuló vagyok. 18/F A válaszokat előre is köszönöm.

2016. febr. 16. 16:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Eléggé laza szak, tanulni nem nagyon kell, cserébe melót se nagyon találsz vele.
2016. febr. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Esetleg tapasztalatok?
2016. febr. 16. 16:45
 3/10 anonim ***** válasza:
34%

Az első válaszoló kicsit el van tévedve. :D


Egyik ismerősöm diploma után 2 hónapra talált munkát, 3. éve dolgozik, havi 350ezret kap a számlájára.

2016. febr. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#3

Én is találtam egyből de mázlival és nettó 120-at kerestem. A csoporttársaim 90%-a nem tudott a végzettségének megfelelő melót találni, a maradék sem normális fizetésért. Lehet itt elhúzni a mézesmadzagot de az mm diploma nem sokat ér. Meg úgy általában az MK-s szakok nem valami erősek. Annak jó akinek diploma kell hogy a szülők örüljenek, de közepes képességűek. De csodát nem kell ettől várni.

2016. febr. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor a lehető legjobb szakot választottam :D
2016. febr. 16. 18:25
 6/10 anonim ***** válasza:
Nagyon nem értek veled egyet. Ha jó vagy belőle, érted a dolgokat, akkor igenis eltudsz helyezkedni. És nem 120ezer forintért.
2016. febr. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Baromság. Az MM tipikus olyan szak hogy mindenbe csak belekapnak de semmit nem tanítanak meg igazán. Én minden lehetőséget kihasználtam, rengeteg plusz munkát beletettem és úgy sem sikerült megtanulni mindent úgy ahogy az elvárható lenne. Fele ekkora erőfeszítéssel 5-ösre meg lett volna minden. Aztán meló mellett lett lehetőségem elvégezni egy rendes egyetemi szakot, hát ég és föld a kettő. Az MK MM inkább egy okj-s képzés színvonalát viszi, csak a végén kezedbe nyomnak egy diplomát.
2016. febr. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Akkor nekem miért van vezető pozícióban dolgozó ismerősöm az egyik műszaki cikkeket áruló multinál? :D
2016. febr. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
27%
Azt még hozzátenném, hogy a felsőfokú német nyelvtudását nagyban kamatoztatja.
2016. febr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szegeden tanulok ezen a szakon és nem bántam meg, hogy ide jelentkeztem. Nyilván nem a legerősebb műszaki képzésben részesülsz, de tanulsz mellé közgazdasági tárgyakat is szép számban. Olyan 70%-ban műszaki, a maradék 30 pedig közgazdasági tárgy.

Szeretik lenézni ezt a szakot, de nem olyan könnyű, mint amilyennek mondják. Ha nincs semmi érdeklődésed a műszaki tárgyak iránt (mechanika, elektrotechnika, műszaki ábrázolás, de ide sorolhatjuk a matekot is), akkor meg fogsz szenvedni vele rendesen. Engem inkább a közgáz része érdekelt, ezért a mérnöki tárgyakkal sokat kellett foglalkozzak, hogy ne bukjak bele.

Felsőfokú angol nyelvvizsgával plusz még például egy közép némettel szép karriert lehet befutni ezzel a diplomával.

2016. febr. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!