Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Műszaki menedzsert tényleg...

Műszaki menedzsert tényleg felesleges volt elkezdeni?

Figyelt kérdés
Eddig azt vettem észre,hogy sehol nem veszik komolyan ezt a végzettséget.Pedig nem könnyű,ugyanaz volt a követelmény,mint egy mérnöki szakon.

2015. aug. 27. 07:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"ugyanaz volt a követelmény,mint egy mérnöki szakon."

Mérnöki szakból is van 20 féle, hogy tehetsz olyan kijelentést, hogy ugyanaz a követelmény? Ennyi erővel ugyanaz a követelmény, mint jogi szakon.

2015. aug. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha elobb kerdezel, megmondhattuk volna hogy felesleges. El tudom kepzelni mennyire tudtok elmelyedni az osszes mernoki szakban - az alapozas biztos nehez, de nem epul ra semmi...
2015. aug. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"ugyanaz volt a követelmény,mint egy mérnöki szakon."


Na erre befizetek. Nem tudom ki mondta neked ezt a marhaságot. Elárulom, a menedzser közelébe sem jön egy mérnöknek.

2015. aug. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Utolsó,elmondhatod,de attól ugyanaz volt,mivel együtt tanultam az építősökkel.De ha fingod nincs róla,akkor minek válaszolsz?Gondolom te véresszájú mérnökként lenézed a menedzsereket,de attól még van ilyen képzés.
2015. aug. 27. 19:30
 5/11 A kérdező kommentje:

2.


Differenciált tárgyakon kívül ugyanaz az első két év,csak mi közgazdasági ismereteket kaptunk,mivel nem is cél specializálódni mérnöki irányba.

2015. aug. 27. 19:33
 6/11 A kérdező kommentje:

1.

Építősökkel volt ugyanaz.Amúgy matekból is 4 félév volt...6-7-5-2 kredittel.Ez pl. mérnökön 2 félévből kimerül.Szóval aki szidni akarja a szakot,az inkább kíméljen meg.A kérdés arra vonatkozott,hogy érdemesebb lett volna-e mérnöki képzést kezdeni vagy sem?Mert azt veszem észre,hogy hülye módon nem értik a képzés lényegét.Sok helyen közgazdászt vesznek fel "vezetői" pozícióba.

2015. aug. 27. 19:45
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja még a második válaszolónak üzenem,hogy ez a kar nem Bme bullshit képzésre épül,szóval nem fogok kicsit ezt,kicsit azt tanulni.Itt van egy építős alap,arra jönnek diff. szakmai ismeretek.Pl. Ingatlanfejlesztés,projektmenedzsment,váll.ir. rendszerek,termelésmenedzsment,stb..
2015. aug. 27. 19:51
 8/11 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező, te magad írod, hogy "nem cél specializálódni mérnöki irányba". Ezzel a magad állítását cáfolod meg, hiszen így nem lehet egyenlő a kettő. Az más kérdés, hogy az első 2 év esetleg megegyezik bizonyos %-ban.

Ez viszont azt is jelenti, hogy akár elvégezheted az építészt is, hiszen az csak 1,5 év plusz, bsc-ig.


Hogy felesleges -e, azt pedig csak az tudja megmondani, aki elvégezte mindkettőt!

2015. aug. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Tisztelt utolsó válaszoló!


Persze,nem minden tárgyat tanulunk,de van ami ugyanaz...

Igen...olyanoktól szerettem volna választ,mert sokan csak hallomásból beszélnek.

2015. aug. 28. 06:32
 10/11 anonim ***** válasza:

A menedzser ÖNMAGÁBAN nem ér semmit, ha van mellette nyelvtudásod, másik szakmád, akár más diplomád akkor esetleg tudsz vele kezdeni magad kapcsolatok nélküli pályakezdőként. Persze sok mindentől függ, hogy el tudsz-e helyezkedni vele.

Részben én sem értem miért nem hiszik el, hogy a menedzser szak is nehéz. Például a menedzsereknek miért kell 3 félév matek amikor építősök csak 2 félévet tanulnak ráadásul ők kevesebb óraszámba. Szerintem az építősöknek hasznosabb lenne ha többet matekoznának, de hát a tantervet nem én állítom össze :D

2015. szept. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!