Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha rákos megbetegedésem van...

Ha rákos megbetegedésem van és azzal kezelnek,11. osztályos vagyok, akkor osztályozóvizsgáznom kell vagy évet ismételni?

Figyelt kérdés
2016. febr. 16. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Amelyikre képes vagy/leszel. Tehetsz osztályozót is, ha nem megy akkor évismétlés.
2016. febr. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 HaEv ***** válasza:

Attól függ, mennyit hiányzol az adott tanévben. Lehet, hogy csak 1-2 tantárgyról lesz szó. A suliban segíteni fognak neked ebben. Ha a szüleid helyzete engedi, és sok hiányzásod várható, magántanulói státuszra rákérdeznék, akkor nem kötelező bejárnod, osztályozó vizsgázol, viszont az órákat látogathatod igazgatói engedéllyel.

Azonban saját tapasztalat alapján a 11. évfolyam a legnehezebb, fontos a tanári segítség. Koncentrálj a gyógyulásra először! Én felnőttként munka mellett érettségiztem más okból. Nem végleg rontod el az életed, ha nem sikerül a suli - csak egy kicsit messzebbről indulsz tovább, ha meggyógyultál. A minőség a lényeg! A betegséggel szerzett élettapasztalatod akár óriási előny lehet magyarból... :)

De a suliban biztos segítenek a tanárok, kérdezzétek az osztályfőnöködet nyugodtan vagy valamelyik ig.helyettest!

2016. febr. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Csak bosszantó, hogy rákosan bemegyek iskolába dolgozatot írni, és ahelyett hogy értékelné a kedves osztályfőnököm, az egész osztály előtt elkezdi lobogtatni a dolgozatomat, hogy milyen hülyeséget írtam. Utólag nagyon kínos, de annyira kiakadtam, hogy az egész osztály előtt azt mondtam, hogy kemoterápia után vagyok és kitörölheti a fenekét a töridogámmal. Tudom nagyon gáz, de nagyon begurultam, mikor fennhangon fölényeskedve elkezd kötekedni, hogy milyen hülyeséget írtam. Azért belegondolhatna, hogy kemoterápiásan milyen jó tanulni, mikor azon imádkozom, hogy ne hányjak.

Kezdettől fogva utált azt osztályfőnököm. Mikor kérezkedtem vizsgálatokra, meg rosszul voltam, akkor is csak kötekedett, mondta, hogy minek sajnáltatni magam. Ritka egy bunkó. Aztán mikor a szüleim bementek hozzá, akkor elkezdett mentegetőzni, hogy ő nem úgy értette, meg elismeri, hogy mekkorát hibázott. Hogy ő a tanári pályafutása alatt ekkora baklövést még nem követett el..

2016. febr. 16. 23:09
 4/11 A kérdező kommentje:
Azért ki merem jelenteni, hogy ennek a 2.5 gimnáziumi évnek nagy szerepe volt a begegségem kialakulásában, mert annyi stressz, bántás ért, hogy felsorolni sem tudom. Mindig azokat kell bántani, akik a legjobban nem érdemlik meg. Nagyképű majmokkal meg protekciósokkal smúzolnak.
2016. febr. 16. 23:13
 5/11 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos a felháborodásod, kemoterápia során/után borzasztó gyenge az ember, nem még ha közben tanulnia is kell/be kell járnia suliba.
2016. febr. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 HaEv ***** válasza:

Hát ez tényleg gáz, hogy ilyenek a tanáraid! Ezen egy oktatási reform sem tud változtatni. Javaslatom: a következő ilyen kirohanásnál nyugodt szívvel hányd le. :) Bocsi. Úgy tűnik, túl sok jó tanárral volt dolgom eddig. Nagyon helyes, hogy a szüleid bementek. Sajnos nagyon sok olyan tanár van, akinek csak megszületni volt nehéz. Van kivétel, de úgy tűnik, abból nem sok dolgozik a te sulidban.

A köznevelési törvény azt mondja a gimnáziumról, idézem: "ahol általános műveltséget megalapozó, ... felkészítő nevelés-oktatás folyik." Vedd úgy, hogy az általános műveltséghez hozzá tartozik felismerni a bunkókat. Biztos nagyon megvisel a betegségeden túl a türelmetlen tanárok társasága. Nem szeretnék viccet csinálni ebből, bár jó lenne, ha fel tudnálak vidítani. Ha ezt nem hagyják abba, nyugodtan forduljatok az intézményvezetőhöz. Ha nem akar veletek foglalkozni, akkor ott van a tankerületi igazgató is. Tőle félnek, mint a tűztől - legtöbben. Persze, jó lenne, ha nem kellene eddig elmennetek. ...

2016. febr. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nyílván megvisel a betegség is, de az osztályfőnököt utáloma legjobban. Ma majdnem egész nap bent voltam, ott beszélgetett a lányokkal a folyosón, odaköszönök, de nem hallottam, hogy visszaköszönt volna. Pedig előtte alig kaptam levegőt, de akkor is ott maradtam osztályfőnöki óráig, és ott sem nagyon figyelt rám. A szalagavatós táncunk volt a téma. Már azt is bánom, hogy elmomdtam neki
2016. febr. 17. 22:15
 8/11 A kérdező kommentje:

És ma képes volt azt mondani anyának, ha nem vagyok képes tanulni, akkor nem kell azért írnom, hogy rossz jegyet kapjak...

Érdekes, tegnap matekból írtam egy dolgozatot, hibátlsn 5-ös. Csak ö szivat a történelemmel. És még rémisztget, hogy mi lesz velem így érettségin. Hát kedves egy ember, mondhatom.

Ahogy elmeséltem ezt nagypapámnak, azt mondja, hogy ha meglátja az utcán, leköpi 😂😂😂 Mondtam neki, hogy azárt azt ne :)

2016. febr. 17. 22:19
 9/11 HaEv ***** válasza:

Cuki nagypapád van! :D Hadd köpje csak le. :) Bár félek, tőle, az ilyen ember ebből sem tanul.

Te viszont nagyon ügyes vagy! Ne is törődj az ilyenekkel! Megmondjam, mi lesz veled az érettségin? Nem ő fog egyedül dönteni arról, milyen jegyet kapsz. :) Az lesz. Az írásbelin szigorú a pontozás, nem fog tudni kitolni veled. Vedd pozitív ajándéknak, hogy ilyen bunkó, mert érettségin jól fog jönni, hogy sokat tanultál! És még vicces is lesz esetleg később a történelem doktoridat az orra alá dörgölni. De persze csak ha arra a pályára mennél.

Van egy barátnőm, fizikából gimiben végig nehezen boldogult, ma azonban a fizika doktora! Nem a gimi a világ! Aki ezt másként gondolja, az szűklátókörű! Akkor is ha diplomás. Persze lehet rajta segíteni, ha megszánod: kérdezz bele az anyagba. :) Az ilyeneknek többnyire felszínes a tudása.

De semmiképp ne add fel!

2016. febr. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gyógyulj meg!
2016. ápr. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!