Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tud adni nekem valami informác...

Tud adni nekem valami információt a pénzügy MSC képzésről? Megéri?

Figyelt kérdés

jelenleg első éves gazdálkodási és menedzsment hallgató vagyok, felsőfokon beszélek angolul, oroszul, németül. Szeretnék mesterképzésre pénzügyre menni majd.

Szerintetek a nyelvtudásom és a szakok párosítása jó lenne a munkaerőpiacon?



2016. febr. 17. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát, ha Budapest, akkor szerinem nem lesz gondod a munkaerőpiacon, főleg ha vállalsz már az MsC alatt gyakornoki munkát, hogy legyen tapasztalat is.
2016. febr. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Corvinusra akarok hajtani, hogy bekerülhessek :)

Aztán ha munkából tudok pénz gyűjteni, akkor egy jogász képzést is beszeretnék vállalni, meg fordító-tolmács képzést. Minden álmom h szinkron tolmács legyek. Csak azért azt akarom hogy piacképes tudásom és papírom legyen.

Szerintetek ez már nagyon sok? Sokan röhögnek rajtam, mondván hogy túlképzett leszek. Természetesen nem nappalin akarom elcseszni az éveimet, hanem munka mellett.

2016. febr. 17. 19:27
 3/3 anonim ***** válasza:

#2


Véleményem szerint sok: idővel "elkopik" a tudásod (nem követed a releváns folyóiratokat,/jogszabályokat, híreket, nem beszéled(használod) az adott nyelvet).

Ráadásul releváns szakmai gyakorlat kell a legtöbb álláshoz, azaz egy jogász állás ritkán számít bele, ha tolmács akarsz lenni,...)

elég a pénzügy MSC és a 3 nyelv.


Jogász képzés 5 év.

Mire végzel minimum 30, de inkább 32-35 éves lennél, ami már pályakezdőként "erős hátrány", mivel kb 10 éves releváns gyakorlatosokkal kerülsz szembe egy álláshirdetésnél.


Amúgy jelenleg a pénzügy MSC is csak nappali formában lehetséges egy BGE-PSZK levelezős, és egy BCE-KTK esti forma kivételével.

2016. febr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!