Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért melegetik mostanában a...

Miért melegetik mostanában a kockás ingeket iskolákban?

Figyelt kérdés
Mostanában hallottam iskolában, hogy a tanárok tüntetnek valami ellen, kockás ingben. Elmondaná valaki, hogy miről van szó? Előre is köszönöm!
2016. febr. 19. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Média szerint fizetés emelést akarnak, ez megy mindenhol pedig NEM.. azért tüntetnek, mert nagyon sok a papírmunkájuk.. mindenféle statisztika, mindent le kell nekik konkrétan írni. És ez nagyon sok nekik.
2016. febr. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Igazából ez is csak a kormány fogása holnap már jön a kockásing adó
2016. febr. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
mert egy nagyszájú nagyokos közölte, húzzanak tanítani inkább a borotválatlan, kockás inges tanárok, ne követelőzzenek.
2016. febr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor most érthetően. Egy volt, de fideszes államtitkár a tiltakozásokra reagálva kijelentette, hogy nem bírja, hogy a tanárok "kócosan, borostásan, kockás ingben grasszálnak", (összevetve kedvenc harmincas évekbeli öltönyös-nyakkendős tiszteletreméltó elődeikkel, és ezt figurázzák ki a tanárok, akiktől sokmindent el lehet erőszakkal venni, de a humort és iróniát sehogy sem. A tiltakozás tárgya pedig az oktatási szabadság teljes elvétele és az iskolai anyagi feltételek szinte nullára redukálása.

Azok kedvéért pedig, akik hallottak az állítólagos 18%-os bérkövetelésről, de nem tudják hova tenni: nincs a 25 pontban bérkövetelés. Van viszont a fidesz-kormány által 22-ről 26-ra felemelt óraszám visszacsökkentésének követelése, ez az az bizonyos 18%, csak kedves kormányunk azt felejtette el a nagy fizetésemelési kampány közepette szétkürtölni, hogy a megemelt fizetés valóságtartalma ezzel a 18%-kal kevesebb. Na meg az elvett minőségi pótlékokkal, szakvizsga utáni pótlékkal és helyettesítési díjjal, a cafetériáról nem beszélve. Vagyis emelkedés helyett a pedagógusok jó részének a fizetése éppenhogy csökkent.

2016. febr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igazuk van. Az a legrosszabb hogy az egész úgy van beállítva, mint ha a tanárok lennének pénzéhesek.

Meg kellett volna nekik adni amit ígértek.

2016. febr. 19. 22:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Bemásolom a válaszom máshonnan:


"Én az egyik legjobb vidéki gimibe jártam, hál istennek már évekkel ezelőtt leérettségiztem. De követem a dolgaikat. Mikor végeztem, már akkor bevezettek változtatásokat. Nincs pénz menzára, konkrétan volt olyan nap, hogy nem kaptunk ebédet (én mondjuk nem voltam befizetve), gyorsan valami hideg kajával pótolták, ilyen kis műanyag dobozokban. Ez egy öt éves gimi, ahol a nyelvtagozat nagyon erős. Megtiltották, hogy a tanárok az erős tankönyvből tanítsanak. 2 évig használtuk volna, mert hosszú, vastag könyv. Megvettük 12. osztályban, kifizettük stb., aztán 13.-ban már nem használhattuk, mert nem volt rajta a tankönyvlistán. Nem az, hogy nem vehettük meg. Már megvolt! Tilos volt használni. Én még heti 20 angol órás rendszerbe jártam. Utána egyre jobban csökkentették: heti 18- heti 16, és így tovább. Mikor odajártam, volt iskolabál, ahol meg kellett tanulni egy néptáncot a tizedikeseknek és előadni, mondván, hogy kultúránk része, mindenki vegyen részt egyszer valami néptáncos dologban. Azóta se bál, se néptánc. Amikor én felvételiztem, saját felvételit írattak, és volt szóbeli. Valóban azt kérdezték, amit egy gyerek addigra megtanult, illetve olyasmit, ami hasznos volt. (Máshová is felvételiztem, össze tudtam vetni a központival, sőt, angol felvételit is írtam.) Értelmes volt a feladat, pl. a magyar részben mindig volt egy gyakorlati szövegértési feladat: nekem emlékszem, az volt, hogy egy menetrendet kellett tanulmányoznom. Azóta beleszóltak: nem lehet felvételit íratni, csak központit, nem szűrhetik ki a gyerekeket szóbelivel. "

2016. febr. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ebben a leírásban számos dolog nem stimmel! A menzának semmi köze az iskolához, az egy külső cég, a pénzt pedig a diákok befizetik, nem az iskola adja. Nyilván valami technikai probléma miatt nem tudtak egyszer főzni, de hideg kajával megoldották.

A tankönyvlista nem a már megvásárolt tankönyvekre vonatkozik, hanem nem lehet mást rendelni. Hogy nem használtátok a meglévőt, az egyedül a tanár hülyesége, ilyen tilalom nem volt.

A néptánc és bál beszüntetéséhez semmi köze a kormányzatnak, sőt ez a kormány kifejezetten pártolja a népi kultúrát. Bált meg a tornateremben is lehet rendezni ingyen, vagy a szülők kifizetik, bálok rendezése nem tartozik az állami feladatkörbe.

Szóbeli felvételit pedig lehet rendezni, nagyon jól tudod, hogy szinte minden iskolában van. Csak szaktárgyi tananyagot nem lehet számonkérni, de a gyakorlati szövegértés simán belefér.

(Ezzel nem a kormányt akarom védeni, de a valós problémákról kell beszélni, nem azokról, amikhez semmi közük.)

2016. febr. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az volt a lényege, hogy nem volt rá pénz.


A felvételi: azt mondták nekünk, azért nem lehet, mert önkormányzat tartja fent az iskolát, akkor írják meg az állami felvételit.

2016. febr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!