Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen mostanában a Kodolányin...

Milyen mostanában a Kodolányin az államvizsga?

Figyelt kérdés
2005-ben diplomáztam ott, akkor nem volt semmi extra, de most megyek megint, kicsit félek, mi változott 10 év alatt.
2015. jan. 10. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:

én tavaly voltam. volt egy külön terem, ahol felkészülhettünk, ott ültünk meg a folyosón. 1-gyel mellette folyt a vizsga egy másik teremben.

3 vizsgázó volt bent egyszerre, ha egyvalaki végzett, akkor mehetett be helyett vki.

3an ültek bent szemben, 1 külsős ember, a tanszékvezető és a specializációs tanárunk, ja meg ott volt a tanszéki koordinátor, vagy minek hívják.

bemész, kihúzod a tételt, kapsz papírt, oda jegyzetelhetsz, aztán leülsz egy padhoz a három közül, amíg sorra nem kerülsz. amit jegyzeteltél, azt viheted magaddal, és fel is olvashatsz belőle.

jegyzetelés közben odaszólt nekem a tanszékvezető,h kész vagyok-e, mert ha igen, akkor jön oda mellém, h belekérdezzen a szakdolgozatba. amikor már úgy éreztem, h kész vagyok, szóltam neki, jött, elkezdtem mondani,h miről írtam, leállított, mondta, h oké, jó lesz.

aztán nem sokkal később mehettem előre ülni és vizsgázni. nem sikerült jól, de nem voltam túlságosan jóban a vizsgáztató tanárral, így nem lepett meg, h rosszindulatú volt:). mindenkinek sikerült, ha jól tudom, meg lehetett várni az eredményhirdetést, de én másnap kérdeztem meg az eredményét ímélben.

kb. 20-25 vizsgáztunk, engem majdnem utoljára raktak, fél 10-kor kezdődött, 12-13 óra körül kerültem sorra.

igazából nem nagyon szoktak megbukni államvizsgán egyik szakon sem, egy esetről tudok, történelem szakon volt, h megbuktattak vkit, de nem meglepő, mert az se tudta, mikor volt a rendszerváltás.

komplex vizsga volt nekünk, elvileg átlagoltak: specializáció tétel + "rendes" tétel + szakdog védése.

még azt a csajt sem buktatták meg, ki mind2 tételt visszaadta, igaz, h utána leszidta az egyik idegbeteg tanár vizsgáztató, de neki már órákon is ilyenei:)


na, kb ennyi jutott most eszembe, az én szakomon így zajlott.

2015. jan. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Milyen szakos voltál? Én gazdász.
2015. jan. 12. 13:19
 3/4 anonim ***** válasza:
andragógia.
2015. jan. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Kedves kérdező! Meglett a tapasztalat? Ha igen, megosztanád??? :) Én 2 nap múlva megyek, NETA.
2015. jún. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!