Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogászok, illetve felsőbbéves...

Jogászok, illetve felsőbbéves joghallgatók! Ha levelezőn szeretném megszerezni másoddiplomának a jogot (tehát már van érettségim), szerintetek miből csináljak emelt érettségit a felvételihez?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert angolból jobb vagyok, mint töriből (főleg ennyivel érettségi után). Az egyetem szempontjából tényleg érezhetően hasznosabb, ha töriből csinálok emeltet, mintha angolból, vagy az egyetemi anyag szempontjából mindegy? Mert ha az utóbbi, akkor nem kell plusz egy évvel később elkezdenem, amíg törit tanulok, de ha szükséges, akkor törit csinálok.

2016. febr. 21. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha másoddiploma, akkor az első diplomából is számíttathatsz pontot. Így eltekintenek az emelttől. Nézz utána. Én is így jelentkeztem. Pl a 4-es diploma 180 pontot ér, a jeles 200-at. Ezeket duplázzák. Erre pluszban a nyelvvizsga 28 pont.
2016. febr. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Lehet, de szerintem ez csak akkor játszik, ha teljesítettem a felvételi követelményeket. Nekem nincs se idegen nyelv, se magyar, se töri emeltem, ezért nincs meg a pontszám. (Első felvételi biosz-kémia emeltes volt)
2016. febr. 21. 17:44
 3/10 anonim ***** válasza:
Persze ha még folyamatban van az első diploma megszerzése, akkor kell az emelt érettségi.
2016. febr. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Pontszámítás felsőfokú okl alapján. Ìgy nézz utána. Ilyenkor nem az érettségi eredményt nézik.

Én magam is több mint 10 éve érettségiztem.

2016. febr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2016. febr. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2016. febr. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi
2016. febr. 21. 17:54
 8/10 A kérdező kommentje:
De a kérdés még áll, mert még nincs meg a diplomám, és ötödévtől szeretném párhuzamosan a kettőt (orvosi, 6 éves). Mert így 2 évvel előbb megszerezném a jogi diplomát (optimális esetben), mintha csak az orvosi diploma után állnék neki. Az is hosszú képzés, 5 éves. Ezért nem mindegy az a +-2 év.
2016. febr. 21. 17:57
 9/10 anonim ***** válasza:

őőőő orvosi meg jog egyszerre?

a kérdés az, hogy minek?

a jog alapból sem egy könnyű szak, éjjelig seggelős, de orvosi mellett wtf?

2016. márc. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Melyik orvosi és melyik jog?
2016. márc. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!