Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elfelejtettem hitelesíteni a...

Elfelejtettem hitelesíteni a felvételi jelentkezésemet! Van valami megoldás, hogy beadhassam a jelentkezésemet?

Figyelt kérdés
Bejelöltem az iskolát minden adatot kitöltöttem stb, csak a hitelesítés maradt el.

2016. febr. 28. 21:16
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Sajnos velem is ez történt :(

Pót felvételi. Semmi más

2016. febr. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
nincs
2016. febr. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Azért szerintem ne törődjetek bele! Először is kell írni az oktatási hivatalnak egy levelet,amiben kérvényezed a hitelesítést valami király indokkal. Én pl. teljesen homályos képet töltöttem fel az egész érettségimről és nagyon meglepődtem mikor nyáron kaptam az sms-t,hogy nem értem el a pontszámot.( a rendes érettségim már ott volt csak a javítóról volt rettenetes a kép) felhívtam a felvit megkérdeztem mit lehet tenni,azt mondták felejtsem el sose fogják megengedni hogy beirakozzak. Elegem lett,nem is voltam biztos végül hogy ez a szak való nekem,mert eredetileg máshova akartam menni. Így írtam egy rendesen megfogalmazott levelet,amiben kifejtettem hogy én amikor feltöltöttem a képet még normálisan nézett ki és valószínűleg valamilyen informatikai probléma lépett fel,mellékeltem az egész érettségi fénymásolatot a 9.es jegyeimtől kezdve mindent,személyi másolat stb. ÉÉÉSSS augusztus utolsó napjaiban kaptam egy e-mailt,hogy sajnos elutasították a kérelmet,mondom annyi baj legyen akkor jövőre újra az eredeti szakra. Aztán 30-a környékén munkából hazaesve felbontottam a levelet,amit az oktatási hivataltól kaptam,tegyük hozzá majdnem a kukában landolt,mert azt hittem az e-mailben leírtakat ismétlik meg. Kiderüt,hogy FELVETTEK!!! és nem is akárhova hanem a Sote-ra. Igaz a gólyatáborrol lemaradtam,munkából rohangáltam ügyet intézni,cseszegettek stb.,de ez is bizonyítja hogy vannak még csodák.


Ha mégsem jön össze,akkor pedig írd meg szuperül az érettségit,dolgozz keményen,nyelvizsgázz,tegyél félre és majd ha nagy ember leszel esetleg,beírhatod a sikertörténetedbe vagy csak elmeséled esti mese gyanánt az unokáknak. Sok sikert!

2016. febr. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
1: Pótfelvételire csak az jelentkezhet, akit nem vettek fel sehova a rendes eljárás során. Ahhoz viszont egy érvényes jelentkezés kell a rendes felvételi eljárásban.
2016. febr. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kinyomtattad a lapot és aláírtad?


Ha igen.


Akkor kell egy postás ismerős (ha nincs akkor lehet egy kis ellenszolgáltatással elérhető), aki hajlandó február 23-át pecsételni a borítékra, majd átvenni.


Azt hiszem a postára adás határideje a 23-a, igen később fog megérkezni, mintha akkor adtad volna fel, de a felvinél a feladás dátumát nézik.


Jó nem éppen törvényes.


Írogatni szerintem felesleges, már március elseje van, nem egy nap késésről van szó...

2016. febr. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom milyen kinyomtatandó lapról van szó, mert ez teljesen elektronikusan küldi el nem?
2016. febr. 29. 01:12
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

Ne haragudj kérdező, de te nem elfelejtetted hitelesíteni a jelentkezésedet, hanem konkrétan fogalmad sincs a rendszerről. Ami elég ciki, ha közben felsőoktatásba valónak képzeled magad.

Nem bántani akarlak, de ha el tudtál jutni az online felületre, amin keresztül jelentkezni kellett (efelvételi), akkor konkrétan kiszúrta a szemedet a teljesen átlátható és követhető felület, a részletes leírások, megjegyzések és összefoglalók.

2016. febr. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

# 3


A te eseted teljesen más. Ott egy fellebbezésről van szó, amit egyébként sokkal korábban is meg lehetett volna ejteni, hiszen éppen ezért írja ki az e-felvi a számított pontokat még a ponthatár húzás előtt 1-2 héttel. Igazság szerint ott ők (is) hibáztak, hiszen nem értesítettek róla, hogy nem tudják feldolgozni a dokumentumodat, pedig láthatták, hogy ott van valami.


Itt most arról van szó, hogy a hitelesítés nem történt meg, vagyis nincs érvényes felvételi sem. Ezzel akár a feje tetejére is állhat a kérdező, nem fognak semmi pozitívat megállapítani. A jelentkezési és a hitelesítési határidő jogvesztő hatályú.


# 4


Ez nem igaz. Akit nem vettek fel, vagy nem is jelentkezett, az felvételizhet póton.


# 6


Itt már kezdem azt érezni, hogy csak trollkodásról van szó.

2016. febr. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
közben az történt, hogy telefonálgattam a felvi.hu-nak és ők átirányítottak az oktatási hivatalhoz, akik azt tanácsolták, hogy írjam le az adataimat e-mail-ben és küldenek hitelesítő lapot. ez így is történt aznap feladtam a postára ez tegnapelőtt volt. várom a csodát.
2016. márc. 3. 20:51
 10/12 A kérdező kommentje:
szerencsére a felvi.hu-n is ez a szöveg áll tehát annak elenére, hogy nem 1-2 nap a késedelem még nincs minden veszve: "Amennyiben a hitelesítés a fenti határidőknél későbbi - azaz pl. a hitelesítő adatlap postára adása a hitelesítési határidőt követően történik meg -, akkor a jelentkezés elutasításra kerülhet!"
2016. márc. 3. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!