Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon elszúrtam a kémia...

Nagyon elszúrtam a kémia érettségit?

Figyelt kérdés

Az első felé még rendben, ahogy néztem ott csak 5 pontot vesztettem.

De a számítások..


A 6.-nál először nem vettem figyelembe a reakcióegyenletet, és simán úgy számoltam, mintha kénsavat elektrolizáltak volna. Ekkor ugye vízbontás van, oldat tömege csökken, de a kénsav tömege állandó marad. Persze nem így kellett volna, de most már mindegy.

Ez után második kérdésnél a víz anyagmennyiségének a felét vettem a kiváló ólom és ólom-oxid anyagmennyiségének - ezt már az egyenlet szerint - így viszont fele annyi lett a tömeg, mint kellett volna..


7.-nél Nem számoltam bele a maradék oxigént a képződő gázba.. :( Így kijött, hogy 3:1 arányban van CO-H2, holott a helyes arány pont ennek a fordítottja lenne. Hab a tortán, hogy -így alapból hibásan számolva az átlagos moláris tömeget- a CO moláris tömegét 44 grammnak vettem a 28 gramm helyett. :(


Mentségemre szóljon, hogy a másik kettő feladat(8. és 9.) viszont jó lett.


És én tényleg rengeteget tanultam és készültem, csak valahogy mégis sikerült így elnézni, mellészámolni.. És ez sajnos elvi hiba, ugye? Annyit néztem a többi feladatot, hogy ezek valahogy perifériára kerültek és.. És nem tudom, és utálom magam, amiért 12 év kemény tanulás után képes voltam így elszúrni!


ÁOK lenne a cél, duplázni ezek szerint valószínűleg már nem fogok. Valaki mondja meg, (de tényleg tök őszintén, mindenféle szépítés nélkül) hogy kb. hány %-ra számíthatok.


Amúgy most pocsékul érzem magam, de nem fogok nagyon szétesni, nyugi! :) Azt már határozottan eldöntöttem, hogy mindezek után a maximálisnál is többre fogom felturbósítani magam kémiából, hogy aztán odamenjek a szóbelire, és a képükbe vágjam, hogy én ezt igenis tudom!

:D Haha.. na majd meglátszik.


Másnak amúgy hogy sikerült? Kérem, mondja valaki, hogy még nálam is jobban elszúrta, az most baromi jól esne.. ^^



2014. máj. 16. 09:48
 1/3 A kérdező kommentje:

Ja, ha valakinek nem esett volna le, akkor emelt szintről van szó.

Válaszokat előre is köszönöm!

2014. máj. 16. 09:50
 2/3 anonim ***** válasza:
Én meg sem merem nézni a megoldásokat, de biztos vagyok benne hoyg nálad is jobban elszúrtam, örülni fogok ha szóbelivel együtt 50% meglesz, de a bioszom se lett túl fényes az szóbelivel is csak 75-80%. Szóval te már is jobban állsz:) Nekem már max. akkor lenne esélyem ha valami csoda folytán nem emelkednének nagyon (mondjuk 400pont fölé) a pontok idén sem. Szóval kitartást, és egyébként részpontokat tuti fogsz kapni, úgyhogy ne legyél annyira elkeseredve! És hajrá! :)
2014. máj. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást és sok sikert neked is! :)

Ha most nem is jön össze, de talán majd jövőre. Ha nem orvosi, akkor nálam még mindig be van jelölve a gyógyszerész és a biológus szak. Ha oda se jutok be (kemény 280-as ponthatár mellett) akkor komolyan depresszív leszek. :D

Neked mik a terveid?

2014. máj. 16. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!