Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapest környéki jó gimiket...

Budapest környéki jó gimiket keresek. Tudtok ilyenek?

Figyelt kérdés
Jövőre felvételizek és még fogalmam sincs, hogy hova menjek. Ebben kérnék segítséget.

2016. márc. 1. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Óbudán az Árpád gimnázium - nekem az tetszett a legjobban benne (a jó színvonalú oktatáson, emberileg is jó tanári karon, jó közösségen stb. kívül), hogy nem "versenyistálló", nem gyakorlógimnázium, mégis egészen kiemelkedő tanulmányi / továbbtanulási eredményei vannak.

A reál tárgyas vonala a legerősebb, én nyelvtagozatra jártam oda, azzal is nagyon meg voltam elégedve, és már a természettudományos tárgyak oktatását is jelentősen fejlesztették (az akkoriban kezdett kibontakozni, amikor én oda jártam, kb. 15-20 éve, szóval már a természettudományos tagozatnak is van "múltja"). Szóval bármilyen érdeklődési kör esetén nagyon ajánlom.

2016. márc. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először, mielőtt bármilyen tagozatot ajánlanék, kérdeznék pár dolgot :)

- 1.) Budapest melyik részén keresel gimit?

- 2.) Mi érdekel? A legtöbb helyen már nem nagyon van általános tagozat, mindenhol van valami "szakosodás" (pl.: emelt nyelv tagozat, kéttannyelvű, humán tagozat, természettudományi tagozat, matek tagozat stb.)

2016. márc. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium.

Jó a közösség, nagyon. Jók a programok.

A tanári kar egyszerűen szuper, bármelyik tanár szívesen segít szünetekben, órák után. (Folyt)

2016. márc. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

És nem, nem kell meggebedni. Teljesen tarthatóak a követelmények, megértőek a tanárok. És nem, nem versenyistálló, az iskolának szép eredményei vannak, úgy hiszem, ezt felesleges tagadni, de ez jó tanárok és okos diákok érdeme.

Négy osztályos tagozatai:

-matek-fizika (A osztály)

-komplex természettudományi (A osztály)

-humán (B osztály)

-biológia (B osztály)

Reálos (főleg kémia-biológia) iskolának tartják, de ez alapvetően csak azért van, mert a 3 reál tagozat mellett eltörpül a humán, ami ugyanúgy eredmébyes és a magyar és történelem tanári kar még jobb, mint a reál tárgyaknak.

Ha valóban akarsz valamit kezdeni magaddsl, jó eredménnyel továbbtanulni, 4 évig egy jó iskola tagja lenni egy remek közösségben, aki javaslom az Apáczait!:)

2016. márc. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szent Istvan. En most oda jelentketem mert 8.os vagyok. Nekem nagyon tetszett. A tanarok jofejek a diakok rettenetesen segitokeszek. Sok a program is. A budapesti iskolak 3. helyen all szoval egy eleg eros giimnazium, szinvonalas. Ha kituno tanulo vagy , vagy csak 1-2 negyesed van neked ajanlom!
2016. márc. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából Csepel felé délebbre keresek gimiket, de h milyen tagozat azt nem tudom... Még nincs tervem a jövőre sajnos. Ha lehet, inkább reál vonalon mennék tovább, de az is szempont, h ha lehet, mehessek nyelvi előkészítőre angolból. Köszönöm a segítséget.
2016. ápr. 13. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!