Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért hiszik sokan, hogy ha...

Miért hiszik sokan, hogy ha elvégeznek egy gazdasági alapszakot, pl. kereskedelem és marketing akkor attól közgazdászok lesznek?

Figyelt kérdés

Én például gazdálkodási és menedzsment szakon tanulok, de tisztában vagyok vele, hogy nem leszek egy szaros bsc-től közgazdász, hiába fog az szerepelni a diplomámban, hogy 'közgazdász gazdálkodási és menedzsment alapképzési szakon'. Szerintem hülyeség, hogy ezt írják bele, mert konkrétan ebben a 7 féléves képzésben 2 olyan tantárgy van, ami színtiszta közgazdaságtan.. az első félévben a 'közgazdaságtan I.' (mikroökonómia), a második félévben pedig a 'közgazdaságtan II.' (makroökonómia). A többi tantárgyam nem nagyon kapcsolódik a közgazdaságtanhoz. A nemzetközi gazdálkodás szakosoknak egy fokkal jobb, nekik van a negyedik félévben 'piaci szerkezetek' (= mikroökonómia 2).

Viszont sok helyen látom/hallom, hogy közgazdásznak nevezik magukat az emberek pl. egy kereskedelem és marketing diplomával, de persze fingja sincs a közgazdaságtanhoz, csak a marketinghez ért.

Szerintem ahhoz, hogy valaki büszkén kijelenthesse magáról, hogy ő közgazdász, ahhoz minimum egy komoly közgazdasági mesterképzést kéne elvégeznie, pl. közgazdasági elemző vagy nemzetközi gazdaság és gazdálkodás.

Nektek mi a véleményetek?



2016. márc. 5. 15:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy teljesen mindegy. Nem is értem, hogy téged miért zavar az, hogy ki mit mond magáról. Ha van olyan ember, akinek a szemében valaki többnek tűnik csak azért, mert azt mondja magáról, hogy közgazdász, pedig "csak" marketinges, az nem feltétlenül őt minősíti.

Egyébként meg pontosan azért mondják, mert az van a diplomájukban. Ha ennyire fáj, mondd te is azt, hogy közgazdász vagy, hiszen az van a diplomádban.

Egyébként meg sz*rd le, és ne bosszantsd magad ilyeneken.

2016. márc. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kacsa Tibor ***** válasza:

Azért azt tisztázzuk le, hogy nem attól közgazdász valaki, mert csak mikro- és makroökonómiát tanul :D



Egyébként nagyon érdekesnek találom az ilyen és ehhez hasonló kérdéseket. Múltkor megakadt a szemem egy kérdésen: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


Ha egy skálát akarunk felállítani azzal kapcsolatban, hogy mennyire fontos a mikro ill. makroökonómia a közgazdászok életében, akkor azt hiszem, ez a két kérdés lenne a skála kezdő és végpontja XD

2016. márc. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!