Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Karinthy Frigyes Gimnáziumban...

Karinthy Frigyes Gimnáziumban milyen a szóbeli felvételi?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy matek meg magyar, de valami konkrét érdekelne! Magyarból milyen versek szoktak előfordulni? Matekból milyen feladatok szoktak lenni?

2016. márc. 5. 16:54
 1/2 anonim ***** válasza:
En most voltam. Leirok mindent amit tudok. A matekkal kezd mindenki. Kihuzol egy tetelt amin egy hosszu feladat van. En algebrasat kaptam. Aztan van ot darab igaz/hamis/lehet feladat. Itt tolem kerdeztek mertekvaltast, minimum-maximumot, kör kerulete terulete, hatványosat, olyan feladatot ami a felvetelikben a 3. Feladat szokott lenni, sorozatot. A magyaron huzol egy verset de itt konkrt peldat nem lehet mondani mert olyan verset adnak ami nem rimel, nem tudjuk ki szerezte, es meg eletunkben nem hallottuk. Ezutan van 15 perced h egy papirra leird h mit gindolsz a versrol! (Pl:metafora, toposz, hasonlat, rim, a cim es a szovg kapcsolata, az iro lelki allapota, miert irta szerinted, milyen uzenett ad at, mikor jatszidhat es hol...stb) es aztan huzol egy temakort pl: kotelezo olvasmanyok, termeszetvedelem, sport, kirandulas, baratsag, hobbi, egeszseges eletmod. Nagyjabol ennyi. Amugy pedig ezek a temak voltak ebben az evben. De ezek csak azok amiket en meg az osztalytarsaim huztak.
2016. márc. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Azt hittem legalább valami vers címet vagy hasonlót lehet tudni...
2016. márc. 9. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!