Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Már nem tanítják az iskolában...

Már nem tanítják az iskolában a -ba, -be, -ban, -ben szabályt?

Figyelt kérdés

Az elmúlt pár héten észrevettem, hogy feltűnően sok hozzászóló helytelenül használja ezeket a ragokat. Mitől lehet ez?

Rászabadult az internetre egy korosztály, akiknek ezt már nem tanítottâk?

Vagy az egyre elérhetőbb internetnek köszönhetően már műveletlen putrilakók is egyre többen látogatják az oldalt?


2016. márc. 7. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Feltételezem, hogy az utóbbi.
2016. márc. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt hittem én vagyok az egyetlen, akit ez zavar. A környezetem 70%-a ezt a stílust alkalmazza. Volt olyan, akinek sikerült a fejébe vernem, ennek örülök. 14 éves vagyok, mi alsó tagozaton nagyon is foglalkoztunk vele.
2016. márc. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
De, tanítják, mégis nagyon sokan használják rosszul. Engem is nagyon idegesít...
2016. márc. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én nagyon drága elsős tanítónőm, akit nagyon szerettem, megtanította. És minden alapszabályt a fejünkbe vert. Bennem megmaradt :) Volt két ház, egyikbe egy ember indult, és a másikban pedig volt egy ember. Így különböztettük meg a két toldalékot.
2016. márc. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Nekem még a napközis tanárom mondta úgy 3.-ban (amikor a házimat ellenőrizte és elrontottam), hogy onnan tudom megjegyezni, hogy ha ott vagyok, akkor kell az "n betű", de ha csak megyek valahová, akkor nem kell. De ha belegondolok, én nem emlékszem rá, hogy órán tanultuk volna. :)

üdv: egy putrilakó :D

2016. márc. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!