Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor alakult ki az a rendszer...

Mikor alakult ki az a rendszer, hogy az iskolákban a dolgozatokat 5-ös skálán értékelik?

Figyelt kérdés

A kérdést csak azért tettem ki, mert még az én nagyapáim is azt mesélték, hogy amikor ők jártak iskolába (kb. '40-es évek), akkor az 1-es volt a legjobb, az 5-ös pedig a legrosszabb jegy. Tehát az a rendszer, ami most van (bár nem tudom, hogy jelenleg az egész világon úgy értékelnek-e a tanárok, mint Magyarországon) nem hinném, hogy 50-60 évnél idősebb. De hogy még ennél is messzebbre tekintsek, ha megnézzük Albert Einstein érettségi bizonyítványát 1896-ból, akkor láthatjuk, hogy abban az időben pedig a 6-os volt a legjobb jegy.

Ha tudtok még a régi idők oktatási rendszeréről érdekes dolgokat, azt is osszátok meg.



2016. márc. 8. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ez országonként eltérő.

2016. márc. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem mindenhol így értékelnek, valahol még mindig az 1-es a legjobb jegy és az 5-ös a legrosszabb, olyan országok is vannak, ahol betűkkel értékelnek (A=legjobb, E/F=legrosszabb).
2016. márc. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Rákosiék vezették be 1950-ben, mint a Wiki szócikkből is kiderül.
2016. márc. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%
Ez szerintem nagyon változó, akár országon belül is. Tudok pl. olyan Magyarországon lévő általános iskoláról, ahol a 90-es években úgy értékeltek, hogy az 1 a legjobb, 5 legrosszabb. Azóta már nem tudom mi a helyzet jelenleg, mennyire egységes most.
2016. márc. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!