Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-VIK vagy Óbudai-NIK?

BME-VIK vagy Óbudai-NIK?

Figyelt kérdés

Mernokinformatikusnak akarok tanulni, ezen a ketto egyetemen gondolkozok, es nem tudom hogy melyik lenne jobb nekem.


Rolam:

- kulfoldon tanultam sokaig es csak elozo evbe koltoztunk vissza pestre, es kint nem tanultam fizikat, tehat egesz eletemben 1 (most vagyok vegzos, es most tanulok fizikat eloszor)-evet tanultam fizikabol

- szeretem a matekot, elvezem is de nem vagyok benne kiemelkedoen jo fakultaciora jarok 3,5 atlaggal, kozep matek erettsegit fogok tenni, kb 80%-93% lesz

- informatikat nagyon szeretem, emelt info-bol fogok tenni erettsegit, es kb 80-90% lesz


Azt halottam hogy a BME mernokinfo nagyon elmeleti es nem tanitanak annyi gyakorlatit mint az Obudain. En jobban elvezem a programozast mint a sok matekot. De lehet hogyha a BME-re mennek akkor egy ertekesebb tudasom lenne az egesz informatika vilaggal kapcsolatba.



BME-nek nagyon jo a hirneve, az OE-NIK csak a masodik a rangsorba.


Melyik egyetem lenne jobb valasztas szamomra?


Informatikat jobb tanulni tobb elmelettel mint gyakorlattal vagy tobb gyakorlattal es kevesebb elemelettel?



2016. márc. 11. 14:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%

BME jobb az OE-nel és megéri végigtolni. Amúgy az OE mégcsak nem is második.., de m1. És egyértelműen több elméletet érdemes tanulni. Programozni az egyetemen nem fogsz megtanulni...

Szépen otthon fogsz ugyanúgy.

2016. márc. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

Attól függ, mit akarsz. Az informatika nem csak programozásból áll, sőt nagyrészt nem abból áll, azt a legtöbb informatikusnak csak mellesleg kell tudni, olyan alapdolognak számít, mint pl. az angol nyelv. Van, aki szoftverfejlesztő lesz, neki persze jobban a fő irányba esik.


Szerintem - ha van fejed hozzá - érdemes az elméleten is átrágni magad (sőt az elméleti tárgyaknál is odatenni magad). Ugyanis ezek a tárgyak a gondolkodásnak egy csomó területét fejlesztik, amit később az informatikában is hasznosíthatsz.


Tehát itt az a kérdés, hogy az az elmélet mennyiség és szint, amit a BME-n át akarnak nyomni rajtad, nem fogja-e megfeküdni a gyomrod. A fizika miatt nem aggódnék, van középiskolás fizika ismétlő tárgy. A matek miatt már jobban, az a 3,5 nem hangzik túl jól. Az egyetemi matek sokkal durvább, mint mondjuk az érettségi.


Én azt javasolnám neked, hogy fontold meg a BME-t, de nézz utána, hogy ha nem jön be, akkor a tárgyaid mekkora részét tudod másutt elfogadtatni.

2016. márc. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
BME-VIK-en az első félévben a fizikát rengetegen bukják, szóval érdemes lenne pótolni legalább a hiányzó fizika tudást, ha ide akarsz jönni. (Egyébként is, ha mérnökinformatika érdekel.) Nagyon nem kell aggódni, a középiskolás fizika elég, de azt érdemes legalább egy (nagyon) jó középszintű érettségi szintjén tudni.
2016. márc. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ugy gondoltam hogy nyáron át nézem az egész gimi fizika anyagot ha felvesznek. Szerintek nehéz közép matek érettségin 80% szerezni ?
2016. márc. 12. 21:06
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

BME-VIK-ről érdemes tudni, hogy nem a fizika a legnehezebb tárgy..

Valamiért sok gólya fél a tárgytól, de sokkal durvább tárgyak is vannak a karon amiért jobban érdemes aggódni (pl. Számítógépes grafika, Elektromágneses terek stb.)

2016. márc. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Annyit pontosítanék, hogy Elektromágneses terek nincs infón, az a villamosmérnökök mumus-tárgya. A számítógépes grafika szerintem inkább munkaigényes volt (sok háziírás), és nehéz, de nem nagyon nehéz. Én a Jelek és rendszerekkel meg a Szabályozástechnikával küzdöttem meg.
2016. márc. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
fizika kegyetlen easy vedd fel majd Bevezető fizikát is mert ingyen 2 kredit és ua a tananyag nagyja mint a sima Fizika tárgyé viszont jobbak a gyakvezek
2016. ápr. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
43%

Az ELTE proginfó (tudom, hogy ez nem került nálad szóba) nagyon elméleti, tudományos, rengeteg a matek, a számításelmélet, stb.

Kevés a gyakorlati programozás. Inkább azoknak való, akik a matekot szeretik nagyon, az elméleti dolgok érdeklik, kutatói-akadémiai ambícióik vannak.


A BME meglehetősen kiegyensúlyozott, kemény egyetem ugyan, de megadja a megfelelő gyakorlati tudást, de a nagyon erős elméleti-tudományos alapokat is, amire könnyen tudsz építeni, ha később az életben egy teljesen ismeretlen gyakorlatot, munkát kapsz.


Az ELTE-n és a BME-n van a legtöbb tehetséges diák, és a legtöbb jó professzor, akik a szakmát kutatják is, akik mellett tényleg elsajátíthatod a szakma egy-egy szeletét egyetemi szinten.


Bár a NIK az ÓE legszínvonalasabb kara, msc, és phd képzéssel is rendelkezik, de attól még kötik a főiskolai hagyományok, az a cél, hogy a munkaerőpiac jelenlegi igényeit kielégítő szakembereket képezzenek, olyanokat, akiknek gyakorlat-orientáltnak nevezett képzés keretében megtanították magát a munkafolyamatot, melyet majd könnyen tudnak alkalmazni, ha kikerülnek az egyetemről, és hétköznapibb munkaköröket töltenek be.

Hiányzik azonban az elméleti tudományos háttér, amire építeni lehetne a jövő új kihívásai során, kutatói-tudományos tevékenységre sokkal kevésbé készít fel, te is amolyan gyakorlati szakember leszel, mit szakértő, hiszen a tanárok is inkább ilyenek. (Bár vannak a niken is jó professzorok, de kevesebb, és a szakma jóval kisebb szeletét fedik le)

2016. ápr. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha középiskolában 3-as vagy matekból, nem tanultál igazán fizikát, feleslegesen nyüstölnéd magad a BME-vel. Az OE-n lényegesen kevesebb óra van, a VIK-ről köztudott, hogy a legtöbb bukás ott van a BME-n. Ha azt választod, nagyon kemény évek elé nézel, tele olyan anyaggal, ami nem minden informatikusnak fontos, és ezek nem is könnyűek.
2016. ápr. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nos en szoftverfejleszto szeretnek lenni egy nagy cegnel. Kesobb meg MBA-t szeretnek csinalni hogy informatikai vezeto lehessek egy cegnel. Akkor melyikre menjek?


Nem az van hogy ha jelentkezik egy obudais meg egy bme-s egy info allasra akkor a bmes kapja meg, mert az egy elismertebb egyetem?

2016. ápr. 18. 23:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!