Milyen a kolis élet?

Figyelt kérdés

Egerbe a Neumannba fogok járni jovo evtol.Es kivamcsi vagyok hogy egy kozepiskolasnak milyen a kollegiumi elet.

Kapunk kimenot?Minden nap vagy egy heten csak egyszer?Tanuloszoba meddig van?A vegzosok nem szivatjak a fiatalabbakat?Lehet a masik szobab atmaszkalni?

Elore is koszonokoszonom a valaszokat!!!



#koliselet
2016. márc. 12. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez mindenhol mas, es embertol is fugg. 9-ben ugytudom hogy van egy keves kimenod. Ha bulikent tekintesz a koleszos eveidre, 109%, hogy jo lesz minden, party hard😹
2016. márc. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ákos13 ***** válasza:
74%

Én Békéscsabán lakom egy evangélikus egyház által fenntartott kollégiumban. Mivel a város többi, állami kollégiumában is hasonló rendszer van, ezért leírom, hogy működnek a dolgok.

Most 12.-es vagyok, és minden nap van kimenőm, délután is egészen 4 óráig, este meg fél 8-tól 9-ig, de ez függ a szoba tisztaságától. A szobákat pontozzák minden nap, és aki a héten nem ér el bizonyos pontszámot, attól megvonnak kimenőt, akár többet is.

A 9-10. évfolyamosok csak háromnegyed 9-ig lehetnek amúgy kint este.

A végzősök kezdetben szívattak, kábé 1 hétig, amíg a beavatás lement, utána már csak akkor szálltak ránk, ha csináltunk valami hülyeséget (beszóltunk nekik, stb.).

Tanulószoba, vagy ahogy mi hívjuk, szilencium vagy tanóra 4-től háromnegyed 7-ig van, 3-szor 45 perc, közte 15 perc szünet. De én például 4,5 feletti átlaggal rendelkeztem eddig mindig, ezért csak 1 tanóra kötelező nekem, szóval a jó tanulóknál nem veszik annyira szigorúan a dolgot.

Másik szóbába tulajdonképpen át lehet mászkálni éjjel is, ha az estére beosztott nevelő hazamegy, az éjszakás benéz kb. egyszer, aztán nem igazán zaklat, csak ha nagy zajt csapunk, akkor esetleg bejön a szintünkre, de nem nagyon szokott.

Működik a kollégiumban egy diáktanács, az szervez mindenféle programokat a számunkra (bár engem nem szoktak nagyon érdekelni :D ), ha társasági ember vagy, akkor élvezhetőek.


Gondolom, máshol sincs nagy eltérés a rendszerben, nálunk így mennek a dolgok.

2016. márc. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Változó nagyon, mindenhol szinte más a rendszer. Én személy szerint nem szerettem, mert távol voltam a szüleimtől, nem sokat aludtam, es nem is sokat tanultam. Volt akinek persze jo volt, mert bulinak fogta fel az egeszet. Az első mindig a tanulás legyen, ez legyen előtted is, es utana a szórakozás! Ez nagyon fontos, hidd el nekem! En mar megtanultam! A masik az, hogy soha ne hagyd, hogy a felsobbevesek megszivasannak, vagy csináljanak veled valamit! Mindig legy eros, es akármit akarnak veled csinalni/csinaltatni ne hagyd magad! Minden cuccodat jo alaposan zárd be a szekrenyedbe, valaki habozás nelkul belenyúl. Ha barmi problemad van, beszéld meg a szuleiddel, vagy egy jo baráttal, akárkivel akiben bízol! Sok siker kivanok neked!😊
2016. márc. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,hasznosnak tunnek😊😙
2016. ápr. 24. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!